בשעות הצהריים (שני) קיבלו הורים לתלמידים בבית הספר דגניה בקרית חיים הודעה על ריח של גז באזור בית הספר וכי הנושא נמצא בבדיקה של הרשויות. ההודעה גרמה לסערה בקרב ההורים: "זה הפך לשגרת חיים שלנו, עד מתי זה יימשך".

פצצה מתקתקת. בית הספר דגניה. צילום: גיל נחושתן

הורים הופתעו כאשר קיבלו הודעה ממנהלת בית הספר בזו הלשון: "הורים יקרים, בדקות האחרונות אנו מריחים ריח של גז. הילדים נמצאים בכיתות רגועים ולומדים. במקביל העניין נבדק ברגעים אלה מול כיבוי אש ואיכות הסביבה. נעדכן בהמשך, שרון".

כאמור ההודעה גרמה לסערה בקרב ההורים. "זו הודעה מאוד מלחיצה", אמרה אחת האמהות: "אנחנו יושבים על חבית חומר נפץ ולא ידוע מתי הכל יתפוצץ. למה הילדים שלנו צריכים לגדול בצורה כזו. זה מתחיל להפוך לשיגרת חיים שלנו, שגרת חיים גרועה ומלחיצה".

גם תושבי האיזור מתלוננים על ריח רע. "אנחנו מריחים את הריחות האלה כבר משבוע שעבר", סיפרה תושבת הקריה. "אי אפשר להסתובב בחוץ. זה בא בגלים. לא מריחים את זה כל הזמן.

בשבוע שעבר סגרו את הילדים בבית הספר גורדון בכיתה מאותה סיבה בדיוק. הגשנו תלונות למשרד להגנת הסביבה. נאמר שלנו שלא נמצא דבר. אנחנו סובלים ממיגרנות ובחילות כתוצאה מכך".

כעבור שעה שלחה מנהלת בית הספר הודעה על חזרה לשיגרה. אולם לא היה בכך די כדי להרגיע את ההורים.

לטענתם, מדובר בדבר שלא צריך לקרות. "איזו מן חזרה לשגרה זו. למה אנחנו צריכים לקבל הודעות כאלה", אמרה: "מה זה פה צ'רנוביל?. זה פשוט לא נתפס. החיים שלנו ושל הילדים שלנו הם הפקר".

מכיבוי אש נמסר: "התקבלה קריאה מבית הספר לגבי ריח של גז. הוצאנו צוות שלנו. בבדיקות שנעשו לא נמצא שום דבר, ולא זוהה שום ריח גם באמצעי ניטור".

יו"ר הפורום הישראלי לשמירה על החופים, חנה קופרמן: "איך משאירים ילדים בכיתות וכותבים שהם "רגועים" בזמן שדולף גז. זו פשוט שגרה מזעזעת".

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "בשעות הצהריים התקבלו תלונות תושבים על ריח גז באזור בית הספר דגניה בקרית חיים.

"כונן של איגוד ערים לאיכות סביבה חיפה הגיע למקום ומצא שגל הריח חלף. בשעות אלו אנשי המקצוע במשרד להגנת הסביבה בודקים את המקורות האפשריים לריח – לפי התנאים המטאורולוגים והרוחות המזרחיות המנשבות, ייתכן שמקור הריח הגיע מכיוון הים.

"המשרד ימשיך לבצע סיורים באזור ובדיקות מקיפות כדי למצוא את מקור הריח ולטפל בו אם ישוב".