שלושה שבועות לפני פתיחת שנת הלימודים, התבשרו הורים בשכונת סביוני ים, בקרית ים, כי מעון "ניצני ים" בשכונה כנראה לא ייפתח בתחילת שנת הלימודים הקרובה וכי עליהם לדאוג לפתרון חלופי. ההורים זועמים על העירייה ועל החברת המתנ"סים, שניהלה את המעון, ודורשים פתרון מיידי.

גן ילדים. אילוסטרציה: shutterstock

לפני כחצי שנה יצא למכרז מעון "ניצני ים" בשכונת "סביוני ים", שמנוהל על ידי רשת המתנ"סים, עקב קשיים כלכליים. אחד ההורים (שמו שמור במערכת, א"ג): "לאחר אסיפה שהתקיימה בנושא עם האחראי מטעם המתנ"ס, נאמר לנו שנקבל תשובה לגבי המשך המעון כמה שיותר מהר, כדי שנוכל להיערך בהתאם.

"הזמן חלף, ניסינו בכל דרך אפשרית לקבל תשובות, קיימנו פגישה עם ראש העיר, דוד אבן צור, שטען כי 'אין לנו למה לדאוג'.

"העלינו פוסטים בפייסבוק וגם נעשו פניות רבות לראש העיר שטען שיהיו תשובות בעוד שבועיים. לאחר מכן נאמר שיתקבלו תשובות בשבוע הבא ואז בתאריך 1.8 כבר נדע. והנה, אנחנו כשלושה שבועות לפני תחילת השנה, ונותרנו באוויר כלל ההורים, ללא תשובות וללא מסגרת לילדינו הקטנים".

ההורים טוענים כי המעון הנוסף בשכונה מלא ואין להם חלופה אחרת בקרבת מקום. הזעם של ההורים הוא בעיקר על היעדר אינפורמציה אמינה ומדויקת ועל משיכת הזמן שמנעה למעשה חיפוש פתרונות אחרים.

"למעשה, נותרנו בלי מעון לתחילת שנת הלימודים. בינתיים רצות שמועות שרשת נעמ"ת לקחה את המעון, אבל תפתח רק בחודש דצמבר. אם הדבר נכון, מה יהיה עם ילדינו בספטמבר? מה שנעשה, הן להורים והן לצוות, פשוט בושה וחרפה להשאיר את כולם בחוסר ודאות בנוגע ליקר לנו מכל. אנו דורשים תשובה מיידית בנושא".

בהמשך טענו הורים כי עובד בעירייה הודיע להם כי המעון לא ייפתח בספטמבר והציע להם, לטענתם, לדאוג למקום חלופי, במעונות שונים בקרית ים או בקרית מוצקין וכשייפתח במעון בסביוני ים, בסוף השנה, להעביר בחזרה את הילדים. "כל ההורים המומים וחסרי אונים",  ציינה אחת האימהות.

מעירית קרית ים נמסר: "ראש העיר פועל כדי להבטיח לילדי העיר מעון בסטנדרט הגבוה ביותר כפי שמחייבים משרדי הממשלה. בכל מקרה מובטח לכל ההורים כי עד ל-1 בספטמבר יימצא פתרון לכל ילד הזקוק למעון".

יצוין, כי לפני כשנה הורים הפגינו מול הכניסה למעון "ניצני ים" בו שהו ילדיהם. אז טענו כי קבוצה של 26 ילדים בגילאי שנתיים הושארו עם מטפלת אחת במשך כחצי שעה.

עוד טענו ההורים, כי מדובר בחוסר אחריות שיכול היה להסתיים באסון ובהנהלה לא התייחסו לנושא ברצינות הראויה. כמו כן, זעמו ההורים על ההחלטה לפטר את הגננת המובילה בגן חודשיים לפני תום שנת הלימודים.