הורים לתלמידי בית הספר אהרן הרא"ה בקרית שמואל טוענים כי הסדרי התנועה בסמוך לבית הספר ולמוסדות החינוך הנוספים ברחוב מהווים סכנת חיים לילדים. לטענתם, למרות פניות רבות לרשות, טרם נעשה דבר.

 "אין מעבר חצייה מול בית הספר". צילום: פרטי
כבר לפני כחודש, טוענים ההורים, הם פנו לעירונית ודרשו לשנות את הסדרי התנועה במקום. "כל בוקר וצהריים יש במקום אנדרלמוסיה. כ-1,200 תלמידים מגיעים כל יום. בסמוך לבית הספר יש אשכולות גני ילדים, מעונות ומוסדות חינוך נוספים", אמר אחד ההורים.

"ההורים חונים במקומות שאסור, מחכים לילדים וסוגרים את הנתיב, מבצעים עבירות תנועה. המקום להוריד נוסעים אף פעם לא פנוי. אנשים חונים שם ואין אכיפה. יש שם בלגן נוראי שמסכן את חיי הילדים שלנו".

"אין מעבר חצייה מול בית הספר", אמר הורה אחר. "ילדים צריכים ללכת עד לקצה הרחוב כדי להגיע למעבר חצייה. הרבה מהם לא עושים את זה כי זה מאריך להם את הדרך, והילדים האלה נמצאים בסכנה". עוד נטען, כי משאית איסוף אשפה שעוברת בשעה זו ברחוב, מוסיפה אף היא לעומס הרב.

בפגישה שנערכה בין נציגי ההורים להנהלת העירונית, סוכם על הגברת האכיפה במקום והגבלת החנייה בסמוך למוסדות החינוך. אלא שלטענת ההורים מאז חלף זמן רב, ודבר עוד לא קרה. "זה ברור לנו שעד שלא יקרה אסון, שום דבר לא יעשה", אמרו.

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הידיעה.