תלמיד כיתה א' בבית ספר יסודי בקריות תקף בעיפרון תלמידים בצווארם. במקרה אחר דחף תלמיד עיפרון לאף של חברו לכיתה, ותלמיד נוסף השליך כיסאות לעבר תלמידים. כך טוענים הורים לילדים שציינו: "אנחנו מפחדים לשלוח את הילדים לבית הספר".

צילום: ShutterStock

בשבועות האחרונים אירעו מספר אירועים אלימים בשכבת כיתה א' בבית ספר יסודי בקריות. באחד המקרים תלמיד רדף אחרי תלמידים אחרים ותקף אותם עם עיפרון בצוואר. במקרה אחר, תלמיד דחף לתלמיד אחר עיפרון באף.

מקרה קשה נוסף, טוענים ההורים, אירע כאשר תלמיד אחר השליך כיסאות על ראשם של תלמידים בבית הספר, ואף תקף את צוות ההוראה בבית הספר. הילדים נפגעו באורח קל, אולם לטענת ההורים, המקרים הללו השאירו בהם צלקות נפשיות.

"יש בעיה עם ההרכב של הכיתה", אמר אחד ההורים. "אנחנו חושבים שהיה צריך לחלק בצורה שונה את התלמידים בכיתות. מקרה אלימות רודף מקרה אחר. ישנם ילדים שחווים אלימות על בסיס יומי בבית הספר, פיזית או מילולית. חלק מההורים פוחדים לשלוח את הילדים שלהם לכיתה. מדובר בילדים קטנים, שלא צריכים להתמודד עם דברים כאלה. זה יכול להיגמר באסון".

ההורים העבירו את תלונותיהם להנהלת בית הספר. בהנהלה נקטו במספר צעדים על מנת למנוע את הישנות המקרים ולמנוע את האלימות בכיתה. "אנחנו מקווים שזה יעזור", אמרו. "עדיין מוקדם לקבוע אם יש שינוי. בכל מקרה צריך להפריד בין הילדים שנמצאים בכיתה".

ממשרד החינוך נמסר: "הנושא מלווה ומטופל באופן צמוד ומעמיק על ידי גורמי המקצוע במחוז ובבית הספר. נבנתה תוכנית מערכית לקידום אקלים מיטבי כיתתי, תוך הענקת תמיכה רגשית לצרכי התלמיד".