הורים לילדים בגן דקל גבירצמן בקרית מוצקין טוענים כי חצר הגן מוזנחת ומהווה סיכון לילדים. לדבריהם, החצר מלאה בחול שאינו מטופל, בור מסכן את הילדים ועוד. "היו שלושה שבועות בחופש כדי להכין את הגן", אמרו.

"בגנים אחרים יש דשא סינתטי". הבור בשביל אל גן דקל. צילום: פרטי
גן דקל גבירצמן הוא גן ממלכתי-דתי הממוקם ברחוב נתיב העלייה בעיר. לטענת הורים, בתחילת השנה הם הופתעו לגלות הזנחה רבה בחצר ובמבואת הכניסה לגן.

"לצד שביל הגישה לגן יש חול מלא בצואת כלבים, ובור במדרכה", סיפר אחד ההורים. "לא נעים לעבור שם. חלק ניכר מחצר הגן מלא בחול, והילדים חוזרים כל יום עם חול בכל הגוף ובנעליים, חול שאינו מטופל, מלוכלך ויכול להכיל גם כינים ושאר טפילים".

עוד טוענים ההורים, כי חצר הגן כוללת מפגעים נוספים המסכנים את הילדים: "יש צמחייה שלא נגזמה היטב, ובמרכז החצר יש בור קטן, לא עמוק, שהילדים מועדים בו שוב ושוב, בדיוק בשטח המשחק שלהם. ילד עלול לשבור או לנקוע את הרגל".

גם ארגז החול, הם טוענים, כבר מיותר בגיל הזה. "כמעט בכל הגנים בעיר יש היום דשא סינתטי בחצר, ואצלנו החול מועבר לכל מקום, גם למקומות המרוצפים. זה גן חובה, הם לא צריכים יותר ארגז חול - אלו ילדים גדולים שהולכים לים וחווים חול שם, לא צריך את זה בגן, במיוחד אם בעלי חיים עושים שם את הצרכים שלהם".

ההורים שטחו את טענותיהם בפני הגננת, אולם עד כה, הן טרם טופלו. "היו לעירייה לפחות שלושה שבועות לאחר שהסתיימה הקייטנה בגן, אבל דבר לא נעשה. התלוננו על החול כבר מזמן".

מעיריית קרית מוצקין נמסר: "כל גני הילדים ומוסדות החינוך בקרית מוצקין הוכנו מבעוד מועד, תוך השקעה עצומה לפתיחת שנת הלימודים. ארגז החול, שנשחק באופן נקודתי, מטופל".