תושב קרית ים, שעסק בתיווך דירות, עזר לאשה שהתחזתה לעורכת דין למכור במרמה שלוש דירות בעיר בלי ידיעת בעלי הדירה. עונשו: חצי שנה עבודות שירות. כך גזר השבוע בית משפט השלום בחיפה.

צילום: shutterstock

הנאשם (58) עסק בתיווך דירות על אף שאינו בעל רשיון לעסוק בכך. מכתב האישום עולה כי הציע ללקוחות את הדירות, אחת ברחוב בורוכוב, תמורת 210 אלף שקל, השנייה ברחוב רמב"ם תמורת 235 אלף שקל, והשלישית ברחוב אלי כהן תמורת 490 אלף שקל.

נציג העיזבון של הדירה ברחוב אלי כהן עלה על המרמה, וכך נחשפה הפרשה. הוא תבע את עורכת הדין המתחזה, והיא שילמה לו 470 אלף שקל. לטענת התביעה, מתווך הדירות קיבל ממנה, בתמורה לסיוע שלו בעסקאות הנ"ל, כ-200 אלף שקל. יש לציין כי העסקאות נערכו בשנים 2014 ו-2015.

עם תחילת המשפט הצליחו סניגוריו של מתווך הדירות, עו"ד תומר נוה ועו"ד טל אבריאל, להגיע לעסקת טיעון עם התביעה, על פיה העונש שיבקשו להטיל על מרשם הוא משישה חודשי עבודות שירות עד שנתיים מאסר בפועל, כאשר התביעה תעתור לרף העליון של העסקה, והסניגורים יעתרו לרף התחתון.

שופט השלום בחיפה, זאיד פלאח, קיבל כאמור את טענת הסניגורים, אשר הדגישו כי למרשם עבירות סיוע ולא העבירה המוגמרת. בגזר הדין ציין: "לקחתי בחשבון את נטילת האחריות המלאה של הנאשם על מעשיו, את הפגיעה של העונש בנאשם, לרבות בשל גילו ובשל מצבו הרפואי".

מעבר לעבודות השירות גזר השופט על הנאשם לפצות את הקונה של הדירה ברחוב בורוכוב בסכום של 35 אלף שקל, ואת בעל הדירה ברחוב רמב"ם בסכום של 30 אלף שקל. כמו כן חילט השופט את רכבו של הנאשם, מסוג מרצדס.