בית משפט העליון החמיר אתמול (ראשון) בחמש שנים את עונשו של מי שכונה "האנס הסדרתי מהקריות", והוא יישב 18 שנה בכלא לאחר שאנס באכזריות קטינה בת 17, תושבת קרית ים.

דניס טרטיאקוב. צילום: דוברות המשטרה

המקרים שיוחסו לו אירעו לפני שנתיים. האנס, דניס טרטיאקוב, אזרח אוקריאני (28), הואשם כי ניסה לחטוף קטינה במעלית ולאנוס אותה, אך לאחר שזו צעקה והצליחה להעיר את השכנים, הוא נמלט.

האישום השני שבו הצליח לאנוס את הקטינה במחסן נטוש התרחש בהפרש של מספר שעות מהאישום הראשון, לאחר שניסיון האונס המיוחס לו לא צלח. טרטיאקוב צעד ברחובות קרית ים עם מילון אנגלי-רוסי וביקש מצעירה בת 17 לעזור לו להגיע לבית הוריו. כשסירבה, אחז בה, גרר אותה למחסן בקומת הקרקע של בית מגורים באזור, ותוך שהוא חותך אותה בסכין ביצע בה את זממו.

באישום השלישי, ממנו זוכה בדעת רוב, ניסה לחטוף אשה נוספת בקרית חיים לאחר שטענו כי לא זיהתה אותו בוודאות. נשיא בית משפט המחוזי דאז, יוסף אלרון, שכיום הוא שופט בית משפט עליון, קבע כי הזיהוי היה וודאי וכי המתלוננת אף נתנה תיאורים ייחודיים של טרטיאקוב שהתבררו כנכונים.

הרכב שופט בית העליון עוזי פוגלמן, מני מזוז וג'ורג קרא קיבלו את ערעור המדינה ואת עמדתו של השופט אלרון,  הרשיעו את טרטיאקוב גם במקרה השלישי והחמירו את עונשו מ-13 שנות מאסר בפועל ל-18.

בפסק הדין כתבו : "טרטיאקוב ביצע את המעשה באכזריות קיצונית, תוך דקירת וחיתוך המתלוננת הקטינה בסכין ללא הבחנה, בפניה, צווארה, אצבעותיה וחזה. היכן שנחתה הסכין היא חתכה ודקרה בבשר החי, כשטרטיאקוב מותיר את המתלוננת, נערה מתבגרת, בת 17, בתולה בעת המעשה, הבאה מאוכלוסייה מוחלשת שגם ככה החיים לא האירו לה פנים ונסיבותיה היו קשות, מצולקת תרתי משמע, הן פיזית והן נפשית.

"הנפגעת מתוארת כנערה עצובה, מופנמת, מסוגרת, כבויה רגשית, מיואשת וללא כל ציפיות מהאחר, מסביבתה הקרובה ומהחיים בכלל. היא נפגעה מהסכין בפנים בחמישה מוקדים, כשמדובר בפציעות גדולות ובצלקות מכוערות ומרובות שהשחיתו את פניה.

דניס טרטיאקוב בעת מעצרו. צילום: גיל נחושתן

"הצלקות קשות להסתרה, בהיותן על הפנים, וכל אדם המביט בה מעלה שאלות, ובגין כך היא מתנהלת בשיער פזור וכובע קסקט מעל לראשה בניסיון לכסות את צדדי הפנים ולצמצם את ההתמודדות עם שאלות ומבטים של אחרים. היא חשה בדידות קשה וניכור חברתי, מה שמותיר אותה בודדה בהתמודדות עם התכנים הקשים של הפגיעה.

"השלכות הפגיעה והנזקים ניכרים בכל מישורי חייה והינם חמורים ביותר. נזקי והשלכות הפגיעה מונעות ממנה אפשרות לארגן את תמונת חייה שהתעוותה ומפריעים לניהול חיים נורמליים. העדר גורמי תמיכה מספקים בחייה כגורם מחזק ומסייע, מעצים את קשייה".

בפסק הדין כתבו השופטים: "על אף גילו הצעיר והעדר עבר פלילי, עניין לנו בעבריין מין מסוכן ואלים שיש להרחיקו מחברת אדם. כמו כן הגדילו את הקנס שקבע בית משפו המחוזי מ-90 אלף לנאנסת לפיצוי בסך 150 אלף שקל וכן קבעו כי על טטריאקוב גם לפצות את הקורבן באישום השלישי בסך 50 אלף שקל".