תושב קרית ים חשוד בהצתת הרכב של גרושתו, והשבוע הוארך בבית משפט השלום בקריות מעצרו בשלישית. בכוונת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום ובקשה לעוצרו עד לתום ההליכים נגדו.

 הראיות קושרות את החשוד לעבירה. צילום: ShutterStock

על פי החשד, הגרוש הצית את רכבה של גרושתו שחנה בסמוך לביתה ברחוב השקמים בקרית ים. בדיונים המשפטים טען נציג המשטרה, רס"מ כוזלי אברהים: "מדובר באירוע חמור מאוד, יש מסוכנות מיידית לקורבן, היום זה הצתה, מחר לא נדע מה יקרה".

החשוד נחקר, הכחיש את המיוחס לו ואף טען טענת אליבי, אך בחקירתו סירב למסור לחוקריו פרטים של אנשים שיכולים לאמת את האליבי שלו.

עוד עולה מהדיונים, כי המשטרה מצאה כפפות ומצית שעל פי החשד שייכים לגרוש, ונציג המשטרה מסר כי נתפס לאחר שניסה להשמיד את הראיות.

המשטרה הגישה לבית המשפט לצפות בסרטון בו נראה החשוד כשהוא מצית את רכבה של גרושתו, אבל החוקר הודה כי לא רואים בגלוי את פניו, וכי קיימות ראיות נוספות שקושרות אותו לעבירה, כגון רכבו שצולם בעת המעשה.

השופטת רקפת סגל מוהר, ציינה בהחלטה כי יש יסוד סביר שהחשוד אכן ביצע את העבירה המיוחסת לו וכי פרטים שמסר בחקירתו התבררו כלא נכונים.

ובדיון האחרון האריכה השופטת איילת השחר פרלה-ביטון את מעצרו של הגרוש ביומיים לאחר שהתקבלה הסכמת סניגורו, עו"ד יהלי שפרלינג, דרש כי ביומיים הקרובים תסיים המשטרה את חקירתה.