אמש (שלישי) הוארך מעצרו של מקסים טל (29), החשוד ברצח אשתו מריה ז"ל, ביומיים נוספים, זוהי הארכת מעצר שביעית, וטל עצור כבר יותר מחודש ימים. בדיון המשפטי חשף נציג המשטרה, רס"ב פרדי סטריזקוב, שתי הודעות שהוצאו מהטלפון הנייד של מריה ז"ל.

מקסים טל והמנוחה מריה ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק

בהודעה הראשונה כתבה שבא לה למות ובהודעה השנייה כתבה שהיא רוצה להתאבד כי בעלה מאיים עליה והוא ירצה להרוג אותה. למרות זאת טען רס"ב סטריזקוב כי המילים 'בא לי למות' ו'בא לי להתאבד' הן צורת דיבור ולא כוונה אמיתית. "המילים האלו לא נתמכו בשום מעשים כמו מכתב התאבדות, או הכנות.

"למתלוננת לא היתה שום סיבה להתאבד. היא אהבה את הילדים שלה, מצאה אהבה חדשה, תיכננה לסיים את היחסים עם החשוד ולפתוח דף חדש". לטענת נציג המשטרה, המצב שבו היתה עם בעלה תחת הצקות ואיומים הם שגרמו לה לכתוב את המילים הללו. רס"ב סטריזקוב:

"המתלוננת מתכתבת עם חבר שלה וגם עם חברה שלה שהיא הולכת לסיים יחסים עם בעלה ולפתוח דף חדש ולגדל את הילדים. זה לא מסתדר עם אדם שמתכוון להתאבד.

מצד שני מה שעולה מההודעות שהיא פוחדת מבעלה. אם בעלה יגלה, הוא יהרוג אותה". עוד ציין נציג המשטרה כי מההודעות של מריה עולה כי היא כתבה משפטים כגון: 'אתמול היו צעקות', 'הוא עושה לנו טרור' ומשפטים אלו מבטאים את החשש שלה שהוא יפגע בה.

לשאלת סניגורו של החשוד, עו"ד רועי קרן, הודה רס"ב סטריזקוב כי קיימות מספר שיחות קוליות בין מריה ומקסים טל אשר הוקלטו ולא עולה מהן תוכן מאיים. 

כמו כן עלה בדיון כי הדוח הפתולוגי הגיע, אך נציג המשטרה סירב לענות לשאלותיו של עו"ד קרן האם עולה מהדוח הפתולוגי שמריה התאבדה. עו"ד קרן התעקש לקבל את התשובה, אך השופטת לובנה שלאעטה חליאליה הותירה לנציג המשטרה לא לחשוף את תוצאות הנתיחה לעת עתה.

עו"ד קרן ביקש לשחרר את טל בתנאים מגבילים ואף הציע שישהה במלון עם חברת אבטחה פרטית ללא גישה למחשב או פלאפון ואף הצהיר כי משפחתו מוכנה לשלם כל סכום ערבות שבית המשפט ייקבע.

עו"ד רועי קרן. צילום פרטי

כמו כן טען עו"ד קרן, כי מריה היא זאת שעשתה את ביטוח החיים על שמה וחיכתה במשך שנה להתאבד, על מנת שהביטוח יכסה את מותה בהתאבדות. לטענת הסניגור, אם היתה חוששת מבעלה והתכוונה להיפרד ממנו, לא היתה רושמת את בעלה כמוטב של הפוליסה.

בסוף הדיון ציין עו"ד קרן כי מרשו מותש, עקוץ בכל גופו על ידי פשפשים, משתגע מהגירודים, סובל ממצב נפשי ירוד, שכל את אשתו ועם כל הכעס יש לו ילדות קטנות בבית.

כמו כן, סיפר כי בתו בת ה-5 חלמה שאביה מגיע היום הביתה והיא חושבת שהוא בעבודה. השופטת, כאמור, האריכה את מעצרו של טל ביומיים, בתקווה כי החקירה תסתיים עד אז.