חברת 'נאות גלבוע' בבעלות הקבלן ניר גלבוע תבנה את הבניין הגבוה בקריות, בצומת הרחובות בן גוריון והחשמונאים בקרית מוצקין. כ-35 קומות ייבנו במגדל, תלוי באישור התוכניות הסופי על ידי הוועדה לתכנון ובנייה.

 צילום: נחום סגל

הבניין החדש ייבנה במסגרת פרויקט פינוי-בינוי. החברה תבנה את המגדל בסמיכות לבניין הקיים, וכאשר תסתיים הבנייה, יעברו לשם 32 הדיירים מהבניין הישן, שייהרס, והשטח שיתפנה ישמש כמגרש חנייה לבניין החדש.

על פי התוכנית, יתנשא הבניין החדש לגובה של כ-35 קומות, ויהיו בו 192-198 יחידות דיור. נציין כי לאחרונה אישרה הוועדה בניין מגורים של 30 קומות, שטרם נבנה, ובשטח, הבניינים הגבוהים היום בקריות הם בני 27 קומות. הבניין המתוכנן, כאמור, יהיה הגבוה בקריות.

לאירוע ההשקה של המיזם החדש, שנערך במסעדת 'קפה בחורש' בחי פארק קרית מוצקין, הגיעו כמאה מוזמנים, בהם כ-70 מבין הדיירים שיזכו לדירות בבניין החדש, וגורמים שונים שמעורבים בפרויקט. בין הנוכחים היו עו"ד מורדי פיזיצקי, שמייצג את דיירי הבניין המתפנה, עו"ד אלי הדס, שמייצג את נאות גלבוע, נציגי בנק לאומי ובנק טפחות, שמלווים את הפרויקט, מנכ"ל החברה, ניר גלבוע, הנשיא והמייסד הקבלן יעקב גלבוע, ועוד דמויות רבות מענף הנדל"ן בקריות. הנוכחים קיבלו הסברים על הפרויקט, כולל לוחות הזמנים. עו"ד פיזיצקי הסביר לדיירים את תהליכי התכנון הצפויים, עד שיקבלו את הדירות החדשות.

על פי התוכנית, בניית הבניין החדש תחל תוך כשנתיים. עוד הוסבר לדיירים כי הבניין החדש יעמוד בסטנדרטים המתקדמים ביותר, עם תקן מחמיר לרעידות אדמה. ניר גלבוע ציין כי מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בקריות.