איש התקשורת, דני נישליס, ממקימי הרדיו האזורי בישראל והבעלים של רדיו חיפה ותל אביב, הלך לעולמו היום (ו') בבית החולים רמב״ם בעקבות מחלת הסרטן. בן 63 היה במותו. 

דני נישליס ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק

בצעירותו למד נישליס בבית הספר הריאלי העברי בחיפה ובתקופת לימודיו הקים את תחנת הרדיו הראשונה של בית הספר. שירת בצה"ל בעיתון "במחנה" ובגלי צה"ל, ולאחר מכן כקצין חינוך. לאחר שירותו הצבאי החל לשדר בקול ישראל במחלקת חדשות והסברה. קיבל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת חיפה.

נישליס נחשב לאחד מחלוצי הרדיו האזורי בישראל בראשית שנות ה-90. מאז הפך לבעלים של תחנת רדיו חיפה ואף רכש את רדיו תל אביב. בנוסף, הקים את מערך החדשות הארציות של תחנות הרדיו האזורי בשיתוף מערכת החדשות של ערוץ 10, וכן הקים שותפות חדשה עם מערכת החדשות של אתר ynet.

נישליס התמודד עם המחלה בארבע השנים האחרונות, אולם המשיך לשדר ולעבוד בתחנות הרדיו שבבעלותו.

מרדיו חיפה נמסר כי הם נפרדים מאחד האבות המייסדים של התחנה: ״אנו מרכינים את ראשנו ומוקירים לו תודה. יהי זכרו ברוך״. 

מותו של איש התקשורת  הותיר חברים וקולגות רבים שלו בהלם. לאחר הבשורה הקשה חלקם העלו פוסט פרידה ברשת.

חברו, גדי נס: "אני כל כך עצוב עם לכתו בטרם עת של דני נישליס מורי ורבי בתחום התקשורת. עבדתי לצידו במשך למעלה מ- 25 שנה, אדם עם חזון ומעוף - מר רדיו.

"מר תקשורת. שימשתי במגוון תפקידים תחת ניהולו של דני נישליס כמנהל חטיבת החדשות והאקטואליה ברדיו 1, כמנהל מחלקת הספורט ברדיו חיפה, כעורך ומגיש התכנית ערב ספורט ברדיו במשך למעלה מ- 15 שנה ובמשך למעלה מ-8 שנים כעורך תכנית האקטואליה - מדליקים אש שדני הגה. לפני כחצי שנה, נפרדו דרכינו המקצועיות.

"נפרדנו בחיבוק, אך המשכנו לשמור על קשר חם. רק בשבוע שעבר, התכתבנו בווטסאפ וכרגיל החלפנו לבבות. דני אהבתי אותך מאוד! היית עבורי המגדלור בתחום התקשורת. חיבוק גדול למשפחת נישליס היקרה".

בועז גולן, מייסד חדשות 0404: ״עצוב. מאוד עצוב. האיש שכולנו למדנו אצלו תקשורת, מלך הרדיו ומי שהוביל לרדיו האזורי, כשהקים את רדיו 1 – שהיה הרדיו הטוב ביותר.

"נישליס פרץ דרך בתחום התקשורת, הוביל וביצע מהפכה גדולה. הייתי חלק ממשפחת רדיו חיפה. עבדתי ברדיו ובכל מקום אני ממשיך לספר על בית הספר לתקשורת הראשון שלי והטוב מכולם. דני יקר, אתה כבר חסר. אני משתתף בצערה הכבד של המשפחה״.

ראש עיריית ביאליק, אלי דוקורסקי: "דני היה מחלוצי הרדיו האזורי בישראל. שימש בעבר כעיתונאי בקול ישראל וכחבר מועצת עיריית חיפה.

"את דני הכרתי כסטודנט צעיר ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה, שם למדתי כנער בחוג לתקשורת (תוכנית לכתבים). דני היה המרצה שלנו וממנו למדתי את רזי העיתונות ותורת התקשורת.

"דני נישליס היה פטריוט חיפאי, איש נעים להתרועע, חדור שליחות ומטרה. צר לי על הסתלקותך המוקדמת. אני שולח תנחומיי למשפחתך - רעייתך, ילדיך ונכדיך ולרדיו חיפה.

אבנר מכטינגר: "היום ירד המסך על 30 שנות חברות שבה חווינו ביחד אין ספור חוויות מרגשות, מצחיקות, משפחתיות, נסיעות משותפות לחו״ל. אני זוכר שבאחת הנסיעות המשותפות ללונדון בשיא הקור החלטנו לעלות על טוק טוק, דולב אתה ואני, קפאנו מקור ואני אכלתי גלידה וצחקת עליי שרק משוגע כמוני יכול לאכול בשיא הקור גלידה, רצינו להתחמם ואתה הצעת לנהג הטוק -טוק לשים "רדיו חיפה"באופניים שלו.

" שידרתי ברדיו שלך אין ספור משחקים ותמיד הצחקת ושיגעת אותי באוזניות באמצע השידור. הייתי גאה להיות במשך שנים הפרשן האישי שלך לנושאי ספורט ותרבות. אין ספור ערבים וימי שבת העברנו ביחד עם המשפחות ואף הקמנו את ״חבורת הבריכה״ שבה נהגנו לראות ביחד משחקי ספורט, ארוחות שחיתות של סטייקים, נקניקיות, בירה ואווירה טובה.

"חגגנו ביחד המון ימי הולדת ואירועים משפחתיים, תמיד נהנינו מחוש ההומור והסיפורים הפיקנטיים שהיית נוהג לספר לכולם. תמיד הערכתי את הרצון שלך ואת המרץ לעורר את חיפה ואולי לעשות אותה קצת תל אביב כמו שתמיד שאפת בתחומי התרבות, הבילויים והספורט. היית נמרץ ושופע רעיונות, מלהיב את כל מי שמסביבך להירתם ״לשגעונות" שלך.
כמה תחסר לי חבר יקר ואהוב, היית שותף כלבבי, אנצור אותך בליבי לעד".

נישליס הותיר אחריו אישה, ענבל, שלושה ילדים ונכדים. בנו דולב משדר מגיל צעיר ברדיו חיפה, וכיום משמש מנהל התוכניות ברדיו חיפה.

הלוויתו תתקיים ביום ראשון בשעה 14:30, בשדה יהושוע, שער תמר.