רכב שנתקע בקטע כביש מוצף באזור הקריות. צילום: דוברות המשטרה.

החל משעות הבוקר (שני), שוטרי מחוז חוף מזרימים את התנועה במספר צירים בשל עומסי תנועה והצפות: כביש 4 בכניסה לצור שלום - נתיב אחד נחסם לתנועה למספר שעות לכיוון צפון. קרית ביאליק בשד' חן פינת יוסף לוי, הכביש הוצף ונחסם לכל הכיוונים.

יצוין, רוב הגשמים ירדו הלילה בצפון ולפי נתוני חברת מטאו-טק הכמות הגדולה ביותר ירדה במעלות, 38 מ"מ. בתחנות השירות המטאורולוגי נרשמו כמויות גדולות יותר, כאשר בתחנת אפק, בקרית ביאליק, נמדדו 57 מ"מ, בעכו 34 מ"מ ובחיפה 32 מ"מ. 

התחזית השבועית בקריות

שוטרי מחוז חוף פועלים בכוחות מתוגברים, בשת"פ מקצועי עם גופי החירום הצלה, לרבות כב"ה, מד"א וכוחות כוננות משולבים עם פקחי הרשויות המקומיות, על מנת לתת לציבור משתמשי הדרך את הסיוע והמידע העדכני הדרוש לו, כדי להגיע אל מחוז חפצו בבטחה.

במשטרה ממליצים לציבור להיות קשובים, להתעדכן טרם היציאה לדרך ולהישמע להנחיות השוטרים, הפרוסים לאורך הצירים. בנוסף, אנו קוראים לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער.

בטרם הכניסה לרכב:
🔹 חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש.

🔹יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים.

🔹יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג.

🔹יש לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

🔹 יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש - עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

בעת הנהיגה ברכב:
🔹יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות חדות.

🔹יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה.

🔹כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

🔹יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

🔹.שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אוויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.