במסיבת עיתונאים שנערכה הערב (חמישי) הצהיר סניגורו של השוטר היורה, עו"ד יאיר נדשי: "מרשי כלל לא כיוון את נשקו לעבר המנוח או לעבר אדם אחר".

נדשי: "אתמול נפגשתי עם שני אנשים מדהימים. שני אנשים אשר נקלעו בעל כורחם למחול שדים טראגי. פגשתי קצין משטרה מצטיין שהקדיש 12 שנים מחייו לביטחון מדינת ישראל ואזרחיה, ופגשתי את אשתו הראויה להערצה כמי שעומדת לצידו כסלע איתן וראיתי גם את ילדיהם הקטנים. ליבי יצא אליהם.

"במהלך שנות שירותו הרבות ניצב מרשי לא פעם אל מול מצבים מאתגרים וקשים ואולם, הקשיים עימם עליו להתמודד בימים אלו הינם הקשים בחייו.

הוריו של טקה סלומון. צילום: גיל נחושתן

"מרשי, אשתו וילדיו הוצאו מביתם תחת אבטחה כבדה מחשש לחייהם ושוכנו במקום מתוחם, מרוחק ומנותק מסביבתם הטבעית כאשר בכל רגע נתון שוהים עמם אנשי אבטחה חמושים מחשש לניסיונות פגיעה בחייהם.

"בתוך כך גורמים עברייניים מציפים את הרשתות החברתיות באיומים ודברי נאצה בעוד אחרים בוחרים לדבר בשם "קרובי משפחה" שמרשי מעולם לא ידע על קיומם.

"רבים ממהרים לשפוט את מרשי ולכנותו "רוצח" על סמך שמועות ועובדות לא מבוססות תוך התרת דמו ורבים אחרים תופסים "טרמפ" על גבו ומשתפים את הקהל בהגיגי ליבם האווליים.

כתוצאה מכך הנזק שנגרם למרשי, לאשתו ולילדיו הוא עצום והא מתגבר בכל יום שעובר והמסע הקשה הזה רק בתחילתו.

הלוויתו של סלומון טקה. צילום: גיל נחושתן

לכל מי שמתעניין באמת אבקש להבהיר כי מרשי נקלע לאירוע קשה בו חייו וחיי בני משפחתו עמדו בסכנה מיידית ומוחשית, וכי כמוצא אחרון הוא נאלץ לעשות שימוש בנשק לצורך הרתעתי בלבד.

"מרשי יצא לטיול עם משפחתו לאחר שעות עבודתו אך הוא לא הפסיק להיות שוטר. בצדק מצופה משוטר להיות שוטר בכל עת ולכן הוא נשא עליו את הנשק האישי גם לאחר סיום המשמרת.

"בעודו שוהה בחיק משפחתו נקלע מרשי לסיטואציה מסכנת חיים שחייבה אותו לפעול כפי שפעל. אלמלא היה פועל כפי שפעל ייתכן שמרשי לא היה נותר בחיים וסביר להניח שגם משפחתו הייתה נפגעת.

"חשוב להדגיש כי מרשי לא התכוון לפגוע במנוח והירי בוצע לצורך הרתעתי בלבד. בניגוד גמור לדברים השקריים שהוצגו בתקשורת מרשי כלל לא כיוון את נשקו לעבר המנוח או לעבר אדם אחר.

"יודגש עוד כי האירוע הטראגי אינו קשור כלל לצבע עורו או מוצאו של המנוח. בשם מרשי ומשפחתו אני מבקש להפסיק את מרוץ האיוולת ומחול השדים. די להפצת השקרים והשמועות הזדוניות ודי לאיומים בשם מרשי ומשפחתו אנא תנו לרשויות החוק לסיים את החקירה ולהגיע לחקר האמת".