תושב קרית אתא מואשם שחבר לבן של המנקה ויחד הם התפרצו לבית מעסיקיה וגנבו כסף ותכשיטים. מכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בקריות המנקה עבדה בבית ברחוב מיכאל בכפר ביאליק ובאחד הימים, כשבנה בן ה-14 היה עימה בעבודתה, הוא גנב את מפתחות בית מעסיקיה והסתיר אותם.

פורץ. אילוסטרציה: shutterstock

ב-27.6.19, בשעה 30;11, חבר הנאשם (26) לבנה הקטין של המנקה ויחד הם פרצו לבית עם המפתח הגנוב. השניים גנבו מהבית מעטפה שהכילה 5,000 שקל, מעטפה נוספת שהכילה 2,000 שקל ועגילים.

כשהשניים יצאו מהבית, הם נתפסו על ידי השכנים שהזעיקו את המשטרה. זאת, בעוד שהנאשם מאיים עליהם: "אני נדקרתי שבע פעמים, אני אשלח לכם מישהו שישים לכם מטען", הטיח בהם.

הנאשם והקטין הצליחו לברוח מהשכנים, אך אחד מהם הצליח לצלמם. הנאשם, שהינו בגיר, מואשם בעבירות של התפרצות, גניבה ואיומים.

יחד עם כתב האישום נגדו הגישה התובעת גם בקשה למעצרו עד לתום ההליכים נגדו. בבקשה ציינה התובעת כי למשטרה ראיות שהנאשם ביצע את העבירות המיוחסות לו, בהן צילום הנאשם בזירת האירוע וכאשר הוא בורח מהזירה, ועל גופו קעקועים יחודיים, תפיסת הבגדים איתם הוא נראה בעת הגניבה וזיהוי הנאשם על יד השכנים במסדר זיהוי.

בבקשתה ציינה התובעת כי מסוכנותו מתעצמת נוכח עברו הפלילי החמור בעבירות רכוש, וכי במקרה זה מדובר בהתפרצות מתוחכמת אשר כללה תכנון מוקדם ואף חבירה לקטין, אשר יש בה כדי להעצים את המסוכנות.

בדיון המשפטי ביקש סניגורו של הנאשם ללמוד את חומר הראיות נגד מרשו ושופטת בית משפט השלום בקריות, סימי פלג קימלוב, נעתרה לבקשה והאריכה את מעצרו של החשוד בחמישה ימים, עד לקיום הדיון.