שמונה שנות מאסר בפועל נגזרו אתמול (ג') בבית המשפט המחוזי בחיפה על שרלי ביטון, תושב קרית חיים (46), אשר הורשע בביצוע עבירות מין בילדות בנות 10-13, אותן הכיר דרך אפליקציית אינסטגרם.

"הפגיעה הסבה לקטינה נזק משמעותי". המחשה": shutterstock

ב-1.12.17 הוגש כתב אישום נגד ביטון בגין עבירות גרימת מעשה אינוס, גרימת מעשה סדום, סחיטה באיומים, ועבירות רבות של מעשים מגונים והטרדות מיניות.

ביטון נעצר בזמנו והואשם בעקבות חקירה של יחידת הסייבר במחוז הצפוני של המשטרה. במסגרת החקירה עלה כי ביטון יצר קשר עם ילדות ונערות בגילאים 13-10 דרך האפליקציות ווטסאפ, סקייפ ואינסטגרם. ביטון שלח לקורבנות תמונות של נער נאה, תוך שהוא טוען כי הוא בן 15-13.

חלק מהילדות נענו לבקשותיו ושלחו לו תמונות כשהן ללא בגדים וחלקן אף שלחו לו תמונות כשהן מבצעות מעשים מיניים בעצמן.

התמונות ששלחו הקטינות לנאשם נעשו בהתאם להוראות המפורשות שהנאשם נתן להן, כשבחלק מהמקרים הנאשם אף איים וסחט את הקטינות לשם ביצוע מעשים אלה.

הנאשם שהיה מודע לגילן של הקטינות, ניצל את תמימותן ותלותן, שלח להן תמונות של איבר מין גברי חשוף והתבטא כלפיהן בצורה מבזה ומשפילה. הוא אף הפציר בחלק מהקטינות להיפגש עימו וניסה לשדל חלקן לבצע עבירות בילדות אחרות.

באחד המקרים הורה לילדה לצלם את חברותיה שהיו עימה בטיול, למרות שהילדה אמרה לו שמדובר בילדות מהמגזר החרדי.

הנאשם הורשע ב-18 מקרים. הוא ביקש מהקטינות לשלוח לו תמונות אינטימיות שלהן, בזמן ששלח להן תמונות של איבר מין גברי וסרטונים שמציגים תכנים בוטים.

הנאשם הורה לאחת הילדות לבצע מעשים בעלי אופי מיני בזמן ששהתה בבית הספר. המעשים נמשכו פרק זמן של כארבעה חודשים. הנאשם אף ניסה לגרום לקטינה לצלם עבורו את אחותה בת ה-4 והיא סירבה לעשות כן.

במקרה זה מואשם הנאשם בעבירות של גרם מעשה אינוס, גרם מעשה סדום, גרם מעשה מגונה, ניסיון לגרום מעשה מגונה בקטינה וכן בעוד רשימה ארוכה של עבירות מין כלפי כל הקטינות ובנוסף סחיטה באיומים והחזקת פרסום תועבה עם דמות קטין.

אימן של אחת הקטינות, אשר היתה ערנית למה שנכתב בפלאפון של בתה, היא זאת שחשפה את הפרשה. היא הגישה תלונה במשטרה ולאחר מעצרו של הנאשם, החרימו החוקרים מידיו את הפלאפון שלו ושם מצאו את ההתכתבויות שלו עם שאר הקטינות.

הרכב שופטי בית משפט המחוזי, אב"ד סגן הנשיא אליקים רובינשטיין, השופטת תמר נאות-פרי ורונית בש, סקרו בגזר דינם את הפגיעה שנגרמה לאחת הילדות, כפי שעולה מתסקיר נפגעת עבירה, בה נכתב: "הפגיעה הסבה לקטינה נזק משמעותי.

"המדובר בקטינה ששמרה בסוד במשך תקופה את דבר הפגיעה, בעודה חשה בודדה וחסרת אונים ואף התעוררו אצלה מחשבות אובדניות עקב המעשה.

"למצבה הייתה השפעה על הרגלי התזונה של הקטינה, הדבר הביא למצבי רוח ירודים ואף להימנעות מלצאת את הבית. עוד יצוין, כי הקטינה חוותה קשיי שינה וחלה ירידה בדימוי העצמי שלה".

הנאשם: "אני מתבייש במעשים האלה וקשה לי עם זה, אין יום שאני לא מתחרט ומעניש את עצמי למה שגרמתי ואני מבקש סליחה מעומק הלב מכל המתלוננות.

"אני לא יודע להסביר מה קרה, אבל אני מצטער על מה שעשיתי, מעשים חמורים. כואב לי על אמא שלי שהשתנתה כל כך, פגעתי בה, וגם בכל המשפחה. אם אפשר להעביר למתלוננות סליחה ממני".

מעבר למאסר בפועל, גזרו הרכב השופטים על הנאשם גם מאסר על תנאי ותשלום פיצוי לכל אחת מהילדות שנע בין 6,000 ל-25 אלף שקל.

בגזר דינם ציינו: "עסקינן בתופעה בזויה, במימדים מדאיגים, המחריפה עם הזמן, ועמדתי היא כי נוכח מהות העבירות, נוכח קהל העבריינים "הפוטנציאלים" (ברובם נעדרי עבר פלילי ו"נורמטיבים" מכל בחינה אחרת) ועל מנת להבהיר שעבירות אלו חמורות אף אם בוצעו "ללא מגע" בין העבריין לקורבנו - יש סיכוי של ממש שהחמרה בעונשו של הנאשם תביא להרתעת הרבים.

יצוין, כי השופטת נאות פרי, כתבה את גזר הדין ושאר שופטי ההרכב הסכימו עימה פה אחד.