תושבת קרית חיים, שנזעקה לאחר ששמעה בכי של תינוק מחוץ לביתה, הותקפה, על פי החשד, על ידי אביו של התינוק, לאחר שהעירה לו על אופן הטיפול בתינוקו. האב חשוד באיומים ותקיפה הגורמת לחבלה, לאחר שזרק מקל על האשה המודאגת ופצע אותה.

זרקו עליי אבנים ומקלות" | צילום: פרטי"

התקרית אירעה ביום שבת בשעה עשר בבוקר בקרית חיים, והחשוד (30) נעצר ביום ראשון בשש בבוקר. בחקירתו טען כי הילד סובל מדלקת באוזניים, ועל כן בכה. הוא הובא לבית המשפט, וסניגורו, עו"ד תומר נווה, ביקש לשחררו וטען: "מרשי יצא מבית הכנסת. בעקבות דלקת אוזניים, בנו בכה. יוצאת אשה ורוצה לנהל את העניינים, ומעירה לו על גידול הילד.

"הוא אמר לה, 'מה את מתערבת בכלל', אז היא החלה לקלל ולגדף. הוא ענה לה, ואז היא שלחה עליו את כלבה, והוא זרק מקל. מדובר בבעל עסק, כל היום עובד, שומר שבת".

נציג המשטרה, רנ"ג שמעון תורג'מן, ביקש להאריך את מעצרו של החשוד בחמישה ימים, והציג את התעודה הרפואית של המתלוננת, שנפצעה. שופטת בית משפט השלום בקריות, סימי פלג קימלוב, לא נעתרה לבקשת המשטרה. היא האריכה את מעצרו של החשוד במספר שעות, ולאחר מכן שיחררה אותו בערבות, תוך התחייבות לא ליצור קשר עם המתלוננת במשך 30 יום.

בינתיים המתלוננת (26) מסתגרת בביתה יחד עם בני משפחה מחשש שהחשוד יפגע בה לאחר שעל פי טענתה איים עליה שישרוף את ביתה אם תיערב את המשטרה.

כמו כן, טוענת המתלוננת כי המשטרה הפקירה אותה והיא נאלצה לפנות באופן עצמאי לבית המשפט ולהוציא צו הגנה לה ולבני משפחתה. "אני לא ישנה מאז המקרה, וכבר מחפשת דירה לעבור מפה. עכשיו אני חוששת לחיי ולחיי בני משפחתי. יש לי שני תינוקות בבית".

המתלוננת הביעה חששות השבוע. "מאז המקרה חיי השתנו. בסך הכל ביקשתי לעזור לתינוק שבכה. שמעתי ילד צווח, כאילו משהו נורא קרה לו. יצאתי וראיתי את האבא עם הילד. אני לא מכירה אותם, ושאלתי אותו אם הוא צריך עזרה ואם קרה לילד משהו, אז הוא ענה לי בגיחוך: 'כן, מרביצים לו'. אחרי זה הוא והאנשים שהיו איתו התחילו ללעוג לי, לקלל אותי ולזרוק עליי אבנים ומקלות.

"אשה שהיתה אתו, כנראה אמא שלו, צעקה לי: 'מה אכפת לך איך אנחנו מעדיפים לחנך את הילדים שלנו, גם אם הוא רוצה לחנך את הילד שלו במכות'. אמרתי לה אני לא מתערבת בשום דבר, יצאתי כי חשבתי שקרה משהו לילד.

"מאז המקרה אני לא ישנה. כל היום מתרוצצת בבתי משפט ובמשטרה. הקרשים בחצר והאבנים שהוא זרק וכמעט פגעו בבן זוג שלי ואפילו שברו את השיש של החלון, אבל המעבדה לזיהוי פלילי עדיין לא הגיעה.

"אני ובן זוגי, שהיה עד למקרה, הגענו לתחנת המשטרה וביקשנו שיגבו ממנו עדות. אף אחד לא ניגש אלינו, סגרו לנו דלתות בפנים. המשטרה לא מגנה עלי. אחת הקצינות הבטיחה שאחת לשעה-שעתיים תעבור באזור ניידת, אבל זה לא קורה. החשוד אמר שהכלב שלי תקף אותו, זה לא נכון. יש סרטון שמסרתי למשטרה".

אתמול (רביעי) הוציא שופט בית משפט השלום בחיפה, אמיר סלאמה, צו הגנה שאוסר על החשוד ליצור כל קשר עימה, עם בן זוגה וילדיהם ולהתקרב לביתם. הצו ניתן למשך חצי שנה.

מהמשטרה נמסר: "מעיון בעדויות ומהלכי החקירה שננקטו עד כה לא נמצא תימוכין או אזכור לטענות האמורות נגדנו. נעצר חשוד לחקירה שהובא בפני שופט אשר קבע בהחלטתו את שחרורו בתנאים מגבילים, לצד חקירה שעודנה מתנהלת".