תלמיד לשעבר מבית הספר התיכון רוגוזין פתח בהליכי הוצאה לפועל נגד עיריית קרית אתא. זאת, לאחר שהעירייה לא שילמה לו את הפיצויים שפסק בית משפט השלום בקריות בגין נזקי גוף.

השופט קבע לנער אחריות תורמת חלקית | צילום אילוסטרציה: ShutterStock
המקרה אירע לפני שנתיים. התובע היה בן 17 ולמד בתיכון רוגוזין בעיר. בעת שיעור ספורט הוא החליק על רצפה רטובה בשל מי גשמים שחדרו לאולם ונפגע בסנטרו, ואף נשארה לו צלקת קטנה. מומחה רפואי שבדק אותו קבע לנער נכות בסך 5 אחוז.

באמצעות עו"ד רפי רפאלי הגיש הנער תביעת נזיקין לבית משפט השלום בקריות על סך 207,374 שקל בגין הכאב והסבל שנגרמו לו, ההוצאות הרפואיות, הטיפולים הקוסמטיים, הפסדי השתכרות עתידית ועוד. התובע טען כי יש לראות את נכותו הרפואית כנכות תפקודית וכי יש לחשב לו הפסדי השתכרות על פי השכר הממוצע במשק.

עיריית קרית אתא לא הגישה כתב הגנה, ועו"ד רפאלי פנה לבית המשפט לקבלת פסק דין. למרות אי הגשת כתב הגנה, השופט שלמה מיכאל ארדמן בדק את נסיבות המקרה וקבע כי לנער יש אחריות תורמת, חלקית ומתונה למקרה - הוא היה צריך לראות את כתם המים באולם הספורט ולא להתאמן בנסיבות שהיו.

השופט גם קבע כי לתובע לא תהיה כל פגיעה ביכולת ההשתכרות העתידית שלו ועל כן פסק לו פיצויים בסך כולל של כ-19 אלף שקל בתוספת 15 אחוז שכר טרחה עורך דין וכן תשלום האגרה.

גם אחרי אותו פסק דין, העירייה לא התייחסה לתובע, ובסופו של דבר הוציא עו"ד רפאלי צו הוצאה לפועל על סך 32 אלף שקל נגד העירייה לאחר שלא עמדה בתשלום שנפסק על ידי בית המשפט.

מעיריית קרית אתא נמסר: "התיק הועבר לחברת הביטוח המבטחת את העירייה כנהוג. משהובא לידיעת העירייה כי התשלום טרם בוצע על ידי חברת הביטוח, היא פעלה באופן עצמאי מול בא כוחו של התלמיד על מנת לסיים את הטיפול בנושא".