ארבעה חיילים מהקריות נמנים השנה עם 120 החיילים והחיילות המצטיינים, שיזכו לקבל ביום העצמאות את התעודה על הצטיינותם מידי נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, בטקס המסורתי שייערך בבית הנשיא.

יכולות מקצועיות
סמ"ר שי כץ, תושב קרית מוצקין, המשרת כסמל מודיעין בחטיבת הנח"ל. בנובמבר 2016 התגייס לחטיבת הנח"ל. לאחר מכן שובץ בתפקיד מפקדה וכיום משרת כסמל מודיעין בגדוד 932.

סמ"ר שי כץ. צילום: דו"צ

שי מפגין יכולות מקצועיות ואישיות ראויות לציון. הוא בעל יחסי אנוש טובים ובעל כושר עבודת צוות. כמו כן ממלא את תפקידו באחריות רבה ובצורה בוגרת, חותר תמיד ללמוד ולהתפתח, מוערך מאוד בקרב מפקדיו ואהוד על חבריו.

מצטיין גדודי
סמ"ר עידו שביט, תושב קרית ביאליק, המשרת כלוחם בגדוד 9 של חטיבה השריון 401. באוגוסט 2016 התגייס לחיל המשטרה הצבאית. בהמשך עבר לטירונות בחיל השריון וסיים מסלול הכשרה בשיזפון ובמהלך שירותו אף היה מצטיין גדודי.

סמ"ר עידו שביט. צילום: דו"צ

למרות קשיים מבית ביקש עידו לשנות את שיבוצו ולעבור לשרת ביחידה לוחמת. הוא משקיע רבות בתפקידו, דבק בהשגת מטרותיו, מקפיד על עמידה ביעדים שמפקדיו מציבים בפניו ובעל מוטיבציה רבה. כמו כן, משמש דוגמה אישית לחבריו הן בהיבט החברתי והן בהיבט המקצועי. בנוסף ערכי, מסור ובעל יחסי אנוש טובים.

הישגים מרשימים
רב"ט אליהו קוטלר, תושב קרית ביאליק, המשרת כלוחם בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים. אליהו הוא יליד קזחסטן ועלה לארץ כשהיה בן שנתיים עם אמו. הוא למד בישיבה ועשה מכינה קדם צבאית. בנובמבר 2017 התגייס למסלול חרדים, סיים את מסלול ההכשרה והשתתף במספר פעילויות מבצעיות.

רב"ט אליהו קוטלר. צילום: דו"צ

הוא לוחם מוביל ברמתו המקצועית, הערכית והחברתית. כמו כן משקיע בכל אימון ומגיע להישגים מרשימים. בנוסף, מקפיד על סדר וארגון, בעל יכולות אישיות ראויות לציון, רציני, העומד ביעדים המוצבים לו על ידי מפקדיו ומשמש דוגמה ומופת לחבריו ליחידה.

תחושת שליחות
סמל אליאל וקנין, תושבת קרית אתא, המשרתת כמפקדת בקורס חובשים. אליאל מתנדבת לצה"ל על אף שהייתה לה האפשרות שלא להתגייס. בספטמבר 2017 התגייסה לקורס חובשים ואחר כך המשיכה לקורס הדרכה. היא מספרת כי תמיד ידעה שברצונה להתגייס, לא לוותר על שירות משמעותי, בהתאם לכל חבריה.

סמל אליאל וקנין. צילום: דו"צ

במסגרת תפקידה מדריכה חובשים קרביים. היא מפגינה יכולות אישיות ומקצועיות גבוהות ופועלת מתוך תחושת שליחות. כמו כן מבצעת את תפקידה על הצד הטוב ביותר באחריות, ברצינות ובהשקעה רבה. היא מהווה דוגמה ומופת להתבגרות על קשיים ומגבלות.