בת 70 זיהתה את הפורץ שנכנס לביתה באישון לילה, והזעיקה את בת זוגו.
מכתב האישום שהוגש השבוע לבית משפט השלום בקריות עולה כי ב-17.4.19, בשעה 4:30 לפנות בוקר, חתך הנאשם (43) את רשת חלון השירותים בדירת האשה, המתגוררת ברחוב קרן היסוד בקרית ביאליק, ונכנס פנימה.

הפורץ לא התכוון לפגוע בדיירת | צילום אילוסטרציה: shutterstock

הוא החל לחטט בבית, פתח וסגר מגירות וקרע כריות ומזרונים. בעלת הבית התעוררה, הבחינה בפורץ כשהוא מכסה את פניו עם החולצה. היא הודיעה לו שהיא מזהה אותו, וביקשה ממנו להוריד את הכיסוי מפניו וכן ניסתה לחייג למוקד 100 של המשטרה, אך הנאשם מנע זאת ממנה תוך שימוש בסכין יפנית, וגרם לה לחתך קטן באצבעה.

האשה התקשרה לבת זוגו של הנאשם, שהגיעה לביתה בתוך זמן קצר יחד עם שותפו לדירה, והם סידרו את הנזק שגרם הנאשם לדירת הקשישה. לבסוף שילם הנאשם לקשישה 400 שקל בגין חלק מהנזקים.

הנאשם, תושב קרית מוצקין, מואשם בהתפרצות, החזקת סכין, פציעה ואיומים, ובקרוב יחל משפטו. יחד עם כתב האישום הוגשה נגדו בקשה למעצרו עד לתום ההליכים.

סניגורו, עו"ד רועי קרן, ציין כי מרשו מכור לסמים, וביקש מבית המשפט לשחררו לגמילה במלכישוע. עוד טען כי יש חולשה רצינית בראיות בעניין הפציעה והתקיפה של הקורבן.

לדבריו, היא לא ציינה זאת בשתי חקירותיה הראשונות ובעימות עם מרשו, ורק לאחר מכן שזומנה להמשך חקירה, ציינה זאת, תוך שהיא מבהירה כי לא היתה לפורץ כוונה לפצוע אותה.

"הוא לא התכוון לפגוע בי, פשוט בזמן שבא לקחת את הטלפון אז הסכין פגעה לי ביד", אמרה לחוקריה, וציינה כי הוא היה מסומם.

שופטת בית משפט השלום בקריות, אלואז זערורה עבדאלחלים, שלחה את הנאשם לקבלת תסקיר שירות מבחן על מנת לבחון את רמת מסוכנותו ואת הנכונות שלו להיגמל. עד אז יישאר הנאשם במעצר.