אבישג כוכבי סובלת ממום קשה בוושט ובקנה הנשימה. ארבעה ניתוחים לא צלחו, ולטענת הרופאים רק ניתוח בבוסטון, שעלותו לאחר השתתפות קופת החולים 250 אלף שקל, יכול להציל את חייה.

אחת ל-4,000 לידות. אבישג כוכבי. צילום: פרטי

"המום הנדיר אובחן דקות אחרי הלידה", סיפרו השבוע הוריה של אבישג, אוריאן ומני כוכבי מקרית מוצקין.

"הרופאים אמרו שמדובר במום שלא תמיד ניתן לזיהוי בבדיקות במהלך ההריון. הוושט שלה אינה מחוברת לקיבה וכלי הנשימה מחוברים לוושט. זה קורה אחת ל-4,000 לידות, אבל אצלה זה יותר מורכב, כי המרחק בין הוושט לקיבה גדול מדי".

יום אחרי שנולדה, עברה אבישג את הניתוח הראשון כדי להפריד לה את קנה הנשימה מהוושט.

"נשארנו חצי שנה בבית חולים והמתנו לניתוח השני שבו יחברו את הוושט לקיבה, כי היתה קטנה מדי. לאחר מכן עברנו לבית חולים שניידר לילדים, שם היא עברה ניתוח לחיבור הוושט לקיבה. ביום השביעי היא איבדה סימני חיים ועשו לה החייאה. מסתבר שהכל בפנים התפרק והכניסו אותה שוב לניתוח חירום. אחריו היא היתה מאושפזת עוד שלושה חודשים. מאז היא עברה עוד שני ניתוחים שלא צלחו".

מוזנת באמצעות הזנה חיצונית לקיבה. אבישג. צילום: פרטי

כיום אבישג בת שנה ונמצאת בבית עם אמא. היא אינה זוחלת עדיין ואינה מתפתחת כבני גילה. "היא מוזנת באמצעות צינורות ישר לקיבה ולא טעמה אף פעם מזון דרך הפה", אומרת אוריאן.

"אני עושה לה בבית כל יום טיפול שרופא כירורג צריך לעשות. היא בוכה, וזה סבל נוראי עבורה ועבורי. אבל אמרו לי שאין לי ברירה כי אי אפשר לקחת אותה מדי יום לבית חולים".

המשפחה חוותה על בשרה התנסויות שבעקבותן שגרת החיים הופרה. "כל התקופה שהיינו בבית חולים, הילדה הגדולה (5) היתה אצל ההורים שלי. היא לא ראתה אותנו תקופה ארוכה וקיבלה את זה מאוד קשה. היום היא כבר מבינה מה קורה. לפני הלידה עבדתי כסייעת בגני הילדים במוצקין.

"חודש לפני הלידה הפסקתי לעבוד, ולא חזרתי יותר. בעלי באותה תקופה בדיוק פתח עסק של חברת ניקיונות למסעדות, אבל הוא נאלץ לסגור אותו בגלל מה שקרה. כרגע שנינו לא עובדים. זה השבית לנו את כל החיים למרות שאנחנו מקבלים הרבה עזרה מהמשפחה ומההורים שלנו".

"לא חשבתי שאגיע למצב שאני אצטרך לבקש כסף". אוריאן ומני כוכבי. צילום: פרטי

בימים האחרונים התקבלה הודעה שעוררה תקוות. "היתה ישיבה של איגוד הכירורגיים הישראלים שהחליטו שצריך להטיס אותה לבוסטון, לבית חולים לילדים שיש לו מחלקה שמתמחה בבעיה הזו.

"היא צריכה לטוס כמה שיותר מהר והניתוח עצמו עולה כמיליון שקל. קופת החולים מממנת 70 אחוז מהסכום, ואנחנו צריכים להוסיף עוד כ-250 אלף שקל".

בימים האחרונים פירסמה כוכבי פוסט בפייסבוק בו ביקשה את עזרת הציבור. "עד עכשיו הצלחנו לגייס 17 אלף שקל. אני מודה לכל מי שפתח את ליבו ועזר לנו", אמרה. "אבל אנחנו לא יודעים איך להשלים את השאר.

"הנסיעה צריכה להיות בעוד כחודש, אנחנו מחכים לתשובה מבית החולים. לא יודעת מה יהיה אם לא נשיג את כל הכסף. אולי נצטרך לדחות את הניתוח. לא חשבתי שאגיע למצב שאני אצטרך לבקש כסף, לא קל לי לעשות את זה, אבל אין לנו ברירה אחרת".

לתרומות: מספר חשבון: 176370, הבנק הבינלאומי, סניף: 070 קרית מוצקין, על שם אוריאן כוכבי. אפשר גם בביט: 052-5179484