תמו ימי השבעה ובני משפחתו של סלומון טקה ז"ל עלו הבוקר (שני) לקבר בנם בבית העלמין תל רגב. האב וורקה: "אני נושא צלקת לכל החיים".

הסתיימו ימי האבל. האב וורקה מעל לקבל בנו

על קברו הטרי של בנו, כשהוא עטוף בטלית, קרא האב לבית המשפט לעשות צדק עם הקצין שירה בבנו. האב: "איבדתי בן יקר, בן שלא עשה כלום, על אף הדברים שנאמרים. אני תולה תקווה בשופטי ישראל שיעשו צדק, שילמתי מחיר יקר. התקווה היחידה שלי ושל הדור הצעיר שהעונש יהיה אמיתי ושימצו את הדין עם השוטר וירתיעו את השוטרים ואת הפגיעה בנפש.

"אני קורא למקבלי החלטות לעשות שינוי ולהפסיק להרוג את הילדים שלנו.  לא יכול להיות שנשמע התבטאויות של אנשים שהשוטר הזה צריך לצאת הכי נקי,  ולכן אני קורא למקבלי החלטות לעשות שינוי קיצוני ולהילחם בגזענות. אני מקווה שזה יהיה האובדן האחרון. אני נושא צלקת לכל החיים, אני מבקש שהשופטים יעשו צדק. שהשופט שידון בתיק הזה, שיראה חלילה כאילו בנו נהרג, אם כל אחד יחשוב ככה הצדק ייצא לאור. לא בגלל צבע עור, צריך לשלם מחיר יקר.

"הקבר עדיין טרי ועדיין ממשיכים לפגוע בבן שלי. כבר אמרתי הכדורים מחפשים את הילדים שלנו. די לפגיעה, די לדיכוי, די לגזענות, צריך להודות בזה, אני מבקש בכל לשון של בקשה שסולומון יהיה הפרח האחרון שנקבור".

אסף גבאנה, פעיל חברתי אשר מקורב למשפחה נשא דברים על קברו של טקה ואמר: "קשה להאמין  איך כבר שבוע סלומון לא איתנו איך הוא לא פה והבכי הזה של ההורים הוא בכי שימשך הרבה זמן ולא ייעצר פה.

"הזעקה הכי גדולה שלהם אם הוא שומע אותם הם פה בשבילו ועבורו ויזכרו אותו לעד. אני רוצה להגיד לך סלומון אח שלי אתה לא מבין כמה אהבה ואחדות השארת פה. כמה לבבות הצלחת להוציא בחוץ, כמה אנשים חיברת.

"האבא והאמא נקרעים, אבל הם מאמינים במה שחינכו אותך וקוראים  לדרך שלום ללא אלימות, להתאבל בשקט. אנחנו נתכנן את המהלכים שלנו באופן מסודר, אבל אנחנו נמשיך באותן מחאות ללא אלימות".

יצוין, כי בעקבות התבטאויות של בני העדה האתיופית, כי יחדשו את ההפגנות אחרי השבעה, המשטרה נערכת בהתאם.