פנגו, אפליקציה לשירותי חנייה רכב ודרך דיווחה השבוע כי בתוך חודש ממועד פתיחת הרישום בחרו 200 אלף נהגים להירשם כמינויים בכביש החדש 6 חוצה צפון, שנפתח באמצע החודש שנובמבר.

בסך הכל נרשמו עד כה 700 אלף נהגים כמנויים על כביש 6 חוצה צפון, כשחלקם בחרו לבצע רישום באמצעות אתר האינטרנט של הכביש.

מנהרות יקנעם. צילום: o-flay עבור כביש חוצה ישראל

נהגים שיהיו מעוניינים להירשם ולעשות מנוי ללא עלות לכביש 6 חוצה צפון, יכולים לעשות זאת בלחיצת כפתור באמצעות אפליקציית פנגו, או דרך המוקד הטלפוני של פנגו בטלפון 4500*.

התשלום באפליקציית פנגו על השירות מתבצע רק בתום הנסיעות בפועל שנרשמות על פי מצלמות זיהוי מספר הרכב. כמו כן, כל המנויים שירשמו לכביש באמצעות האפליקציה ישלמו מחיר זהה לחלוטין למנויים אחרים, והנהגים יוכלו לקבל פירוט של כל החיובים על כל הרכישות באמצעות האפליקציה שלה.

פנגו מדגישה כי כביש 6 חוצה צפון מצריך רישום מכל הנהגים בישראל, כמנויים באופן נפרד לכביש 6 חוצה צפון. עלות הנסיעה לרכב פרטי במקטע הראשון שנפתח (יקנעם) עומדת על 2.39 שקל בשעות רגילות ו-4.16 שקל בשעות העומס. תשלום ורישום באמצעות פנגו לנסיעה בכביש 6 חוצה צפון חוסך לנהגים את עמלת הגבייה בסך 1.18 שקל לכל נסיעה ובעלות הסופית שישלמו נהגים שאינם מנויים על הכביש – בכ-25-50 אחוז.

בחברה ציינו כי החלטות נסיעה ספונטניות של מנויים שאינם רשומים לכביש 6 צפון, יעלו לנהגים יותר ואילו הרישום באמצעות אפליקציית פנגו הוא חינמי ולא כרוך בעמלה כלשהי. מעבר לחיסכון הכספי שירות כבישי האגרה של פנגו חוסך את תהליך הרישום באתרי כבישי האגרה.

בנוסף האפליקציה מרכזת את הנסיעות והחיובים של כבישי האגרה במקום אחד, מעקב פשוט ונוח. יחד עם זאת, החשבוניות מתקבלות באופן מיידי בסיום כל נסיעה, למייל שהוזן בפנגו.

הכביש החדש באורך 22 קילומטר וכולל שלוש מנהרות באורך 5 קילומטר. המקטע הראשון בכביש בין מחלף יקנעם למחלף תל קשיש, עוקף את "מסדרון יקנעם" וצומת התישבי הפקוק. המקטע השני שייפתח ברבעון הראשון של 2019, מחבר בין מחלף העמקים למחלף סומך, כולל עוד שלוש מנהרות, ויהווה אלטרנטיבה מהירה וקצרה למחלף יגור לנוסעים מאזור צפון מזרח (עכו, נהריה והקריות) לכיוון מרכז הארץ וכמובן גם לנוסעים ממרכז הארץ לכיוון צפון.

אבי בן ארי, סמנכ"ל השיווק של קבוצת שפיר, מפעילת הכביש: "אנחנו קוראים לנהגים ותושבי האזור שעושים שימוש בכביש להקדים ולהירשם לשירות כבישי האגרה כדי לחסוך עלויות מיותרות כפי שעשו רבים".
רועי אלבז, מנכ"ל פנגו: "אנחנו מודים לנהגים שבוחרים בפנגו לא רק לתשלום על חנייה, אלא גם בשירותים נוספים כמו כבישי אגרה".