ספרית מקרית חיים (39) מואשמת בגידול סמים במעבדה אשר הקימה בביתה.

צילום אילוסטרציה: shutterstock


מכתב האישום שהוגש השבוע לבית משפט השלום בקריות עולה כי הנאשמת גידלה בדירתה שבקרית חיים מזרחית שתילי קנביס. היא הקימה בחדרי הדירה מעבדה לגידול סמים, בה הוצבו 20 שנאים, מפוח, חומרי הדברה, מד טמפרטורה ועשרות מנורות, כדי לאפשר את התנאים האופטימליים הדרושים לגידול.

פשיטת המשטרה על דירתה נערכה ב-21.11.19, ובחקירתה טענה הנאשמת כי קנתה את השתילים מארץ זרה, ושתלה אותם לבד. חוקרי המשטרה חשדו שיש לה שותף, והיא הודתה שאדם אחר עזר לה לשתול את הצמחים ולטפל בהם, אך טענה כי זהותו אינה ידועה לה.

בבקשה להארכת מעצרה של הנאשמת עד לתום ההליכים נגדה ציינה התובעת יפעת בוסקילה כי הנאשמת, אשר משתכרת מקצבה של ביטוח לאומי, פעלה באופן מקצועי, מתוחכם, באופן שיזמה, הקימה, תפעלה ותחזקה מעבדה מקצועית לגידול סמים, בתנאי אקלים מיוחדים, במטרה למקסם את רווחיה הכספיים.

בדיון המשפטי בעניין המשך מעצרה של הנאשמת סיפר סניגורה, עו"ד אסף צברי מהסניגוריה הציבורית, כי למרשתו היתה מספרה מצליחה, ומצבה הידרדר לאחר שהותקפה באכזריות בחודש ינואר בשנה שעברה, והתוקף לא נמצא.

עו"ד צברי ביקש לשחרר את מרשתו לחלופת מעצר בבית משפחתה, וציין כי נסיבות חייה אלו הובילו אותה לנקודה בה היא נמצאת. הוא הדגיש כי למרשתו אין עבר פלילי, וזוהי הסתבכותה הראשונה, והיא אף הסתירה אותה מבני משפחתה.

שופטת השלום בקריות, סימי פלג קימלוב, נעתרה לבקשת הסניגור ושיחררה את הנאשמת בערבות למעצר בית בבית אחותה עד לתום המשפט נגדה.