עיריית קרית ים החלה בימים אלה ביישומו של חוק העזר, שיאפשר לה בעוד כחודשיים לגבות תשלום עבור חנייה ברחבי העיר. המהלך יעניק זמינות ועדיפות לתושבי העיר שייהנו מחנייה חינם בחופי הים ובשעת חנייה חינם במרכז העיר.

בקרוב בתשלום, מרכז ניצן. צילום: נחום סגל

לדברי ראש העיר, דוד אבן צור, מטרתו המרכזית של החוק היא ליצור איזון בין המבקרים בעיר לתושבי המקום ובמטרה להתמודד עם בעיות החנייה הקשות שיש באחרונה בעיר ולהבטיח לתושבים מקומות חנייה מוסדרים.

עם זאת לפני שבועיים, בעת אישור תוכנית ההבראה בעירייה, צוין כי הנהגת חנייה בתשלום באזורים מרכזיים בעיר, בהם מרכז ניצן ושדרות ירושלים, מטרתה גם להגדיל את הכנסות העירייה כדי להתמודד עם הגירעון התקציבי.

כחלק מהיערכות ליישום החוק תחל העירייה בקרוב בצביעת אזורי החנייה בכחול-לבן ובהצבת מדחנים בנקודות שונות.

במקביל תציע העירייה לתושביה לקבל תווי חנייה מיוחדים, אשר יאפשרו להם חנייה בחינם בחניון חוף הים, בשכונת מגוריהם ובכל רחבי העיר למשך שעה בכל פעם.

כמו כן, תתאפשר חנייה באמצעות אפליקציות החנייה השונות כאשר לצד זה תתנהל אכיפה נגד כלי רכב אשר לא יחנו כחוק.

לדברי העירייה, בשנים האחרונות סובלים תושבי העיר ממחסור חמור במקומות חנייה במיוחד במרכז העיר ובחופי הרחצה וזאת בעיקר כתוצאה מכלי רכב רבים המגיעים לעיר מבחוץ. 

"לא ייתכן שהעירייה תספק שירותים לאוכלוסייה של חצי מיליון תושבים מכל הסביבה בעוד שנטל התחזוקה ייפול רק על העירייה", אמרו השבוע בעירייה והדגישו כי ההכנסות מתשלומי החנייה ישפרו את שירותי החוף למתרחצים וכלל השירותים לתושבי העיר.

ראש העיר הביע את ביטחונו כי חוקי העזר החדשים כמעט שלא ישפיעו על תושבי הקריה אלא רק על מבקרים מבחוץ ובכך יבטיחו את האיזון הדרוש.