הקואליציה החדשה של ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, מורכבת מסגן וממלא מקום, שני סגנים ושני משנים לראש העיר. 

 יהיו לי נציגים בכל תאגידי הרשות". יוסי פדידה. צילום: דורון גולן

עומר זוהר, יד ימינו של צורי, מונה לסגן וממלא מקום ראש העיר, ללא שכר. סגן נוסף בתואר הוא מנשה צורף, שכיהן בתפקיד גם בקדנציה החולפת. תואר סגנות יינתן גם לחבר המועצה אבי רוטמן, שהצטרף כצפוי לקואליציה של צורי לאחר שנחל הפסד בבחירות. חבר המועצה יוסי מרקוביץ' מונה למשנה לראש העיר, ביחד עם יוסי פדידה.

כזכור, בקדנציה הקודמת פרש פדידה מהסיעה של צורי והקים סיעת יחיד בשם בר לביקורת השלטון. בינו לבין צורי התנהלה "מלחמת עולם" רוויית יצרים והכפשות, כולל עתירות לבית משפט ואפילו חקירות משטרה. עוד לפני הבחירות הודיע פדידה כי הוא וצורי ישרו את ההדורים ביניהם, מה שהוביל לברית פוליטית.

כעת האופוזיציונר יהיה חלק מהקואליציה, בתפקיד משנה לראש העיר, וקיבל לידיו סמכויות בתחום ההנדסה, מה שיחייב אותו להיות חלק מהמנגנון - וספק אם יוכל לבקר אותו. פדידה: "יהיו לי נציגים בכל תאגידי הרשות, כגון תאגיד המים, החברה הכלכלית, המועצה הדתית ועוד.

"כמו שהבטחתי לבוחרים שלי – ביקורת ואיכות השלטון. אני אהיה משנה לראש העיר עם סמכויות ואחריות על הנדסת העיר". כאמור, זו תמונת המצב נכון ליום רביעי (לפני כינוסה של מועצת העיר).

דחיית עתירה
ישיבת המועצה התקיימה בשבוע שעבר לאחר שבית המשפט דחה את עתירת חברי המועצה ציקי אבישר ואיתי צורף מסיעת "רוח חדשה למוצקין", שביקשו לקיים את הישיבה בשבוע שעבר. קדמה לבקשה דחייה נוספת בעקבות עתירת סיעתו של אבישר לפני שבועיים.

השופט גדעון גינת נמנע מלפסוק הוצאות משפט לעותרים אבל מתח עליהם ביקורת וכתב: "העותרים הם אלה שהביאו לדחייה הראשונה ולחריגה מהוראה סעיף 24 לפקודה, חריגה שלא היה לה מקום בעניינו. בנסיבות אלה, ספק אם הגשת העתירה הנוכחית אינה לוקה בחוסר תום לב, והמסקנה היא כי אין מקום לקובלנתם של העותרים על דחייה נוספת".

אבישר מסר: "במוצקין הסתיים העידן שהאופוזיציה מוותרת ללא קרב. דחיית השבעת המועצה החדשה לאמצע דצמבר נראתה בעינינו בלתי סבירה לחלוטין, ולכן עתרנו לבית המשפט. אנחנו חולקים על ההחלטה של כבוד השופט".