תושבים מקרית חיים התלוננו בעירייה על כלבים הכלואים בתנאים של הזנחה בדירה שכנה, ועל ריח חריף של צואה. בעקבות התלונה הגיעו נציגי השירות הווטרינרי והוציאו מהדירה שבעה כלבים שחיו בתנאי הזנחה קשים בחושך, מתבוססים בצרכיהם, חלקם חולים, כלב עם רגל שבורה וחתול עם דלקת ריאות.

"כל הכלבות היו אחרי המלטה, אבל גורים לא נמצאו". אחת הכלבות. צילום פרטי
לטענת פעילת סביבה בעיר, מדובר בבעיה מוכרת שחוזרת על עצמה. "מי שעובר ליד הבית מריח את הצחנה. הכלבים סגורים בתוך הבית ועושים שם את צרכיהם. הבתים במצב מזעזע, לא ראויים למגורים.

מעבר להתעללות בבעלי חיים, זה גם מפגע תברואתי. אנשים שגרים בסמיכות מספרים שהחיים שלהם גיהנום בגלל הריח והלכלוך. תושבים שעברו שם הזמינו את המשטרה.

"כל הזמן יש תלונות, אבל מגדלי הכלבים הללו ממשיכים לפעול. אף אחד לא באמת יודע מה הם עושים איתם. למיטב הבנתנו, הם מרבים את הכלבים ומוכרים את הגורים. כל הכלבות שהוצאו מאחת הדירות היו אחרי המלטה, אבל גורים לא נמצאו שם".

לדברי הפעילים, מדובר בשני בתים בקרית חיים, ברחובות שונים. "בעקבות התלונה, בשבת הגיעו למקום אנשי השירות הווטרינרי של עיריית חיפה, יחד עם המשטרה. הם נכנסו לדירה בהסכמת הבעלים, והוציאו שש נקבות, כולן אחרי המלטה, וזכר אחד עם רגל שבורה, נפוחה במיוחד, שלא ידוע מתי טופלה.

"כל הכלבים היו לא מחוסנים, ללא שבב ובתת תנאים. הם היו סגורים בתוך דירה מלאה בשתן וצואה, בחושך ובמצב רע. מאחת הדירות הוציאו, חתולה שכפי הנראה לא אכלה הרבה מאוד זמן ויש לה דלקת ריאות. לא בטוח שהיא תשרוד".

השכנים לא חושבים שהתפיסה בשבת תביא סוף לפרשה. "אנשים מתלוננים כבר שנים", אמרה פעילה אחרת, "כל פעם יש שם כלבים אחרים, התחלופה גדולה. רוב הסיכויים שבקרוב נראה שם כלבים אחרים".

חברת מועצה מטעם סיעת הירוקים של חיפה, הילה לאופר: "לא ברור לי איך כל כך הרבה שנים בני הזוג מתנהלים כך ואף אחד לא מצליח לעצור אותם מלהביא עוד כלבים וחתולים ולגזור עליהם חיי סבל ומוות בייסורים. לא המחלקה הווטרינרית, לא המשטרה ולא המדינה. החרמת שבעת הכלבים זו רק ההתחלה".

מעיריית חיפה נמסר: "לאחר שביום שבת האחרון התקבל בשעות הצהריים בשירות הווטרינרי דיווח אודות חיות מחמד, המוחזקות בדירה בתנאים בלתי סבירים, יצא מפקח וטרינרי למקום ואסף ממנו שבעה כלבים. הכלבים נלקחו לכלבייה העירונית, בה זכו לחיסונים ולטיפול חם ותומך.

"בנוסף לטיפול בבעלי החיים פועלת עיריית חיפה גם במישור המשפטי, על מנת למנוע הישנות מקרים דומים על ידי בני הזוג, שהחזיק את בעלי החיים. עיריית חיפה תמשיך לפעול בנחישות למען רווחת בעלי החיים בעיר".