בעקבות דליפת הגז בצומת הום סנטר, ראש העיר חיפה, עינת קליש רותם, תקיים היום (ב') שימוע למנהלי לדור כימיקלים בהתאם לסמכותה לפי חוק רישוי עסקים. הזימון ניתן טרם קבלת החלטה על ביטול רשיון העסק.

דור כימיקלים. צילום: גיל נחושתן

בסוף השבוע סערו הרוחות בקרית חיים בעקבות דליפת גז שנתגלתה בקווים להולכת גז בין בזן לדור כימיקלים. במהלך כל סוף השבוע פעלו כל הגורמים יחד על מנת למצוא את מקור הדליפה ולעצור אותה. צומת הום סנטר נסגר לתנועה מכל הכיוונים, ונפתח לתנועה רק אתמול בשעות אחר הצהריים.

המצב הטיל אימה על תושבי האזור, שחששו מההשלכות של הדליפה והנזק שנגרם לה כתוצאה מנשימתו במשך מספר ימים. בעקבות זאת אתמול התקיימה הפגנה ספונטנית של חברי ארגון 'מגמה ירוקה', בה דרשו מקליש לפעול נגד אותם מזהמים.

במקביל בשעות הערב המאוחרות הודיעה קליש כי היא הוציאה זימון לשימוע לחברת דור כימיקלים בטרם החלטה על ביטול רישיון עסק של המפעל.

מהעירייה נמסר כי לשימוע אשר יתקיים היום (ב') אחר הצהריים הוזמנו מנהלי החברה, המחזיקה והמתפעלת את קו הגז התת קרקעי שדלף במפרץ חיפה בסוף השבוע וכן, הוזמנו כל גורמי הממשל הרלוונטים שמטפלים בנושא. תוצאה אפשרית של ההליך הינה כאמור ביטול הרשיון הזמני והוצאת צו סגירה מיידי לחלק ממתקני החברה.

מדור כימיקלים נמסר: "מאחר שמדובר בהליך משפטי, לא נוכל להתייחס בשלב זה".