אלמונים השליכו השבוע מחלון בניין הסמוך ליסודי קורצ'אק בקרית מוצקין בקבוק זכוכית לחצר בית הספר. האירוע החמור התרחש במהלך ההפסקה, בשעה שתלמידים רבים שיחקו בחצר. הנהלת בית הספר הגישה תלונה במשטרה. "זה יכול היה להיגמר באסון", אמרה אחת האמהות.

חלק מהדירות משקיפות אל חצר בית הספר קורצ'אק. צילום: פרטי
בסמוך לבית הספר קורצ'אק ישנם מבני מגורים בני 20 קומות. חלק מהדירות משקיפות אל חצר בית הספר הסמוך. ביום ראשון האחרון, בשעות הבוקר, יצאו תלמידי בית הספר להפסקה בחצר. בעודם שוהים במקום, הושלכו לעברם מחלון בניין סמוך בקבוק זכוכית, ירקות ופריטים נוספים. למרבה המזל, אף אחד מהילדים שהיו בחצר לא נפגע.

האירוע דווח מיד להנהלה, שהזעיקה את המשטרה והגישה תלונה. מנהלת בית הספר שלחה הודעה להורים, בה דיווחה להם על האירוע: "הורים יקרים. היום במהלך ההפסקה מישהו מתושבי הבניין הצמוד לביה"ס השליך בקבוק זכוכית וירקות אל עבר המגרש בו שיחקו תלמידי ה'-ו'. לשמחתנו אף אחד לא נפגע. מיד הגשתי תלונה. מהמשטרה הגיעו, צילמו ופתחו תלונה".

לטענת ההורים, זו לא הפעם ראשונה שזה קורה. "גם בשנים עברו היו מקרים כאלה. אנשים שמתגוררים בבניינים סמוכים זורקים אשפה וחפצים על הילדים בבית הספר. אם הבקבוק שהושלך היה פוגע באחד הילדים, זה יכול היה להיגמר באסון", אמרה אם לתלמיד מבית הספר.

"בעקבות מקרה כזה, שאירע בעבר, הותקנה סככה בשטח בו נערכים הטקסים בבית הספר, אבל לא כל החצר מקורה".