קשיש בן 81 הותקף קשות על ידי עובר אורח כאשר הלך לתומו בטיילת בחוף קרית ים. מעצרו של הנאשם בתקיפה הוארך בשלושה שבועות.

התעללות בקשישים (צילום: shutterstock)
מכתב האישום שהוגש לפני ימים אחדים לבית משפט השלום בקריות עולה כי ב-19.12.19, בשעה שלוש אחר הצהריים, טייל הקשיש בחוף "אמיגוס".

באותה עת טייל במקום הנאשם (28) עם כלבתו ג'סי. לפתע התקרבה הכלבה לעבר הקשיש ובתגובה לכך הוא הרים את רגלו, מחשש שהכלבה תתקוף אותו.

בעקבות כך ניגש הנאשם לקשיש ותקף אותו. הוא היכה אותו במכות אגרוף בפניו וכאשר נפל הקשיש ארצה, המשיך לבעוט בו עד שאיבד את הכרתו. הקשיש הפצוע פונה לבית החולים עם שבר באף, שטפי דם וחתכים בפניו, ואף נזקק לתפרים באחד החתכים.

את המשטרה ומד"א הזמינה תושבת קרית מוצקין, שטיילה באותה עת עם חברתה והבחינה בנאשם בועט בקשיש השכוב על הרצפה עד לאובדן הכרתו. העדה זיהתה את הנאשם במסדר זיהוי וציינה כי הוא נושא על גופו קעקועים ייחודיים.

מעצרו של התוקף הוארך מעת לעת וכאמור לפני כמה ימים הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת קשיש הגורמת לחבלה חמורה, וכן בקשה למעצרו עד לתום ההליכים נגדו. הנאשם עדיין לא ענה על כתב האישום.

סניגורו, עו"ד אסף צברי מהסניגוריה הציבורית, ביקש לשחררו בתנאים מגבילים. בדיון שנערך היום קבעה השופטת סימי פלג קימלוב כי טרם קבלת החלטה לעניין המשך מעצרו של הנאשם יש לשלוח אותו לשירות המבחן כדי לקבל חוות דעת לגבי רמת מסוכנותו.

השופטת דחתה את הדיון לעוד שלושה שבועות. עד אז יישאר הנאשם במעצר.