תלמידי בית הספר הרקפות בקרית ביאליק תרמו מוצרים רבים עבור תושבי מבוא מודיעים שבתיהם נשרפו. התלמידים הנרגשים סייעו בהעמסת המוצרים על המשאית. "אנחנו מקווים שזה יסייע להם בהתחלה החדשה", אמרה יו"ר ועד ההורים, אורית ליבוביץ.

התחלה חדשה. צילום: באדיבות עיריית קרית ביאליק

בימים האחרונים החליט ועד ההורים בבית הספר הרקפות בקרית ביאליק לקיים מבצע לאיסוף תרומות למשפחות שביתם נפגע בשריפה. "במוצאי שבת הוצאנו הודעה לכל ההורים וביקשנו מהם לאסוף דברים לתרומה", סיפרה בהתרגשות ליבוביץ.

"ההיענות היתה גדולה במיוחד. קיבלנו עשרות מוצרים, מזרנים, בגדים, משחקים, כלי מטבח, מגבות מצעים ועוד דברים רבים".

למבצע נרתמה גם עיריית קרית ביאליק שסייעה בהעברת החפצים לדרום. "בהתחלה חשבנו לקחת את זה עם רכבים פרטיים, אבל היו הרבה מאוד דברים", סיפרה.

היענות גדולה. צילום: באדיבות עיריית קרית ביאליק

"ביום ראשון פניתי לראש העיר, אלי דוקורסקי וביקשתי את עזרתו בשינוע. הוא העמיד לראשותנו משאית גדולה, שהגיעה לבית הספר ביום שני. העמסנו את הכל על המשאית והם נסעו למסור את הדברים. המשאית היתה עמוסה עד אפס מקום".

איך קיבלו את הזה הילדים?

"לילדים הגדולים יותר סיפרנו כי אנחנו תורמים את זה למשפחות שביתם נשרף", סיפרה.

"כל הילדים עבדו וסייעו להעמיס את המשאית. הם למדו על ערך הנתינה, ועזרה למי שאין לו. זו היתה עשייה ערכית מאוד".

"הילדים למדו על ערך הנתינה". צילום: באדיבות עיריית קרית ביאליק

"התקשרו אלינו מהעמותה בדמעות של התרגשות. הם לא האמינו שהן יקבלו כאלה כמויות. העמותה הזו ממיינת את הדברים ומעבירה למשפחות לפי גילאים. אספנו דברים שינעימו להם את השהות במקום שהם נמצאים בו כרגע. אנחנו מקווים שהתרומות יעניקו להם התחלה חדשה ונקייה".