חשד לפרשת שחיתות חדשה בשלטון המקומי: חוקרי להב 433 עצרו הבוקר (ב') 10 בני אדם, בהם שני אישי ציבור, בחשד לעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון. תשעה מעורבים נוספים עוכבו לחקירה, בהם ככל הנראה ראש עירייה לשעבר, עוזר של שר ובכיר נוסף בשלטון המקומי.

להב 433. צילום: אבי מועלם

בין החשודים: ראש רשות ותיק ומוכר מאוד, שנחקר בעבר בפרשה אחרת, וראש עיר בעבר בצפון שכיהן בשירות המדינה.

מהמשטרה נמסר כי בתום חקירה סמויה ממושכת, הבוקר הפכה החקירה לגלויה. במסגרת החקירה עלה החשד כי עובדי ציבור בכירים, ביחד עם אחרים, כל אחד על פי חלקו, ביצעו לכאורה עבירות שחיתות תוך מעורבות בעלי השפעה בחברות ממשלתיות ובמוסדות שלטון.

באתר ynet נמסר כי מממצאי החקירה עולה כי בעלי אינטרסים פעלו כדי לקדם את ענייניהם העסקיים, תוך ביצוע עבירות וכדי להשפיע על מקבלי ההחלטות בחברות ממשלתיות לקדם את ענייניהם. כמו כן עלה החשד כי בעלי תפקידים בכירים ברשויות מקומיות ואף במשרדי ממשלה מעורבים לכאורה אף הם בקידום ענייניהם של בעלי האינטרסים בתמורה לשוחד או ממניעים פסולים אחרים.

הבוקר ערכה המשטרה עשרות חיפושים וכן התבצעה פעילות אכיפה כלכלית נרחבת.

"סוף הגנב לתלייה, השמש חזרה לזרוח מעל העיר", כך הגיב הבוקר אישיות רבנית מהאזור, בעקבות מעצרו של ראש רשות מקומית. לדברי אותו מקור, ביקר אותו ראש הרשות בקברי צדיקים, בחו"ל, בשבועות האחרונים, אבל זה לא ממש עזר לו.

במערכת הפוליטית בעיר הגיבו בתדהמה על המעצר. "אני מקווה שזה לא נכון", הגיבה חברת מועצה למעצר והוסיפה, "אני מצפה ששלטונות החוק יעשו את מלאכתם כדי להגיע לחקר האמת. בעיני זה סימפטום של שלטון ארוך מדי. זה מה שקורה לרוב במקרים כאלו. עולים עולים עד שנופלים פתאום".

ברשות עצמה הופתעו מהמעצר. בעבר היה מעורב אותו ראש רשות במספר חקירות שלא הניבו כתבי אישום. הפעם, לא התפרסם דבר על החקירה ועל החשדות, ולכן הבשורה היכתה בהלם את העובדים.

עובד ברשות מקומית :"מדובר בראש עיר מנוסה, מאוד דיסקרטי, מחושב. אף פעם אי אפשר לדעת מה קורה איתו. והפעם, גם לא היו רמזים, לא התפרסמו תלונות נגדו או חשדות או שבכלל יש חקירה. זו הייתה הפתעה".