בדיקות הדם שנערכו בימים האחרונים ברמב"ם בחשד להידבקות בנגיף הקורונה יצאו תקינות. למרות זאת, נדרשים הנבדקים להישאר בהסגר בביתם למשך 14 יום.

פינוי מוגן, תושב מוצקין בכניסה לבית החולים רמב"ם. צילום: פרטי

ביום שבת האחרון הגיעו לרמב"ם גבר ואישה מאיזור חיפה ועלה החשד להידבקות בנגיף הקורונה. אמש (ראשון) הגיע לבית החולים אזרח נוסף, תושב קרית מוצקין, עם משפחתו, והוכנס לבידוד.

הגבר התלונן על חום, לאחר ששב מטיול משפחתי בסין. הוא הגיע באמבולנס ואנשי הצוות התמגנו בהתאם לקראתו. במהלך אשפוזו בבידוד נערכו לו בדיקות מקיפות.

לאחר שצילומי הריאות יצאו תקינים, הם שוחררו לביתם. "אמרו לנו לחבוש את המסכה על הפנים וללכת הביתה. ירד הלחץ וגם ההיסטריה בבית חולים", סיפרה הערב (שני) אשתו, תושבת קרית מוצקין.

התוצאות הגיעו הערב (שני) ונמצאו תקינות. "למרות שהבדיקות תקינות, אני, בעלי ובתי נדרשים להישאר בהסגר בבית עד תום 14 הימים. מדובר במצב אבסורדי", אמרה בכעס.

"התקשרנו במהלך היום (ב') למשרד הבריאות ונמסר לנו שהכל תקין. למרות זאת אנחנו אמורים להישאר בהסגר. ממש לא ברור מדוע. לבעלי כבר ירד החום והוא מרגיש יותר טוב", אמרה. "לפי מה שהבנו זו כבר לא הנחיה זה צו. זה נראה לי מאוד טיפשי אבל כנראה הם לא רוצים לקחת סיכונים".

יצוין, כי משרד הבריאות פירסם אמש (ראשון) צו רשמי החתום על ידי מנכ"ל משרד הבריאות המורה על חובת בידוד. מטרת הצו למנוע הדבקה בנגיף הקורונה החדש והתפשטותו בישראל עלי ידי קביעת חובת בידוד למי ששהה בסין וכן למי שהיה במגע עם חולה קורונה מאומת.

בדברי ההסבר לצו הרשמי נכתב, כי המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה החדש היא מחלה מידבקת מסוכנת וכי קיימת בעטיה סכנה חמורה לבריאות הציבור. המחלה הנגרמת מנגיף קורונה עוברת מאדם לאדם כאשר תקופת הדגירה המשוערת הינה 5-7 ימים (הטווח נע בין 2-14 יום).

עד כה פונו יותר מ-20 בני אדם לבתי החולים ברחבי הארץ מחשש לקורונה, אולם בכל המקרים נשלל בסופו של דבר חשד להידבקות בנגיף.

יצוין, כי מד"א שלח ציוד מיגון נגד הידבקות לבתי חב"ד בסין. המשלוח, שהועבר לבקשת בתי חב"ד, כולל 2,000 מסכות ו-200 ערכות מיגון מלאות שכוללות חליפות מיוחדות, מסכות, משקפיים, נעליים וכובעים, שישמשו את ארבעה עשר סניפי חב"ד ברחבי סין.

צילום: דוברות מד"א

הבוקר (שני) הגיע המשלוח להונג קונג על-ידי שליח חב"ד שדואג לחלוקת הציוד.