בעקבות עבודות בנייה ברחוב אח"י אילת בקרית חיים, נחסמה המדרכה למעבר הולכי רגל. תושבים שמבקשים לעבור במקום נדרשים לרדת לכביש. חבר מועצת העיר, מוטי בליצבלאו: "ניתן היה למצוא פתרון שלא יסכן את חיי התושבים".

"האינטרס הציבורי נדרס". העבודות באח"י אילת. צילום: פרטי
לפני כשבועיים החלו עבודות בנייה ברחוב אח"י אילת 8, ובמקום הוצבה גדר החוסמת את המעבר על המדרכה הסמוכה. מסלול חלופי לא הוסדר, כך שהולכי רגל שמבקשים לעבור במקום, נדרשים לרדת לכביש או לחצות את הכביש לצידו השני.

בעקבות זאת פנה חבר המועצה מוטי בליצבלאו לעירייה בדרישה למצוא פתרון להולכי הרגל שלא יסכן את חייהם. "פניתי למנכ"ל העירייה", אמר השבוע.

"הוא אמר לי שבונים שם חניון תת קרקעי, והולכי רגל לא יכולים לעבור. טענתי שניתן למצוא פתרון אחר לטובת התושבים. לדוגמה, ברשויות אחרות במקרה דומה איפשרו נסיעה רק בנתיב אחד, ובנתיב השני הוכשר מעבר להולכי רגל.

"אבל בעיריית חיפה התושבים כנראה לא מעניינים אף אחד. בעירייה נותנים לקבלנים את האישורים, ולא היו צריכים לאשר חסימה מוחלטת של המדרכה. למי אכפת? לעיריית חיפה לא. שהתושבים שימצאו לעצמם פתרונות".

לדבריו, העבודות צפויות להימשך שלושה חודשים. "גם אם מדובר בשלושה חודשים, על העירייה למצוא פתרון להולכי הרגל", אמר בליצבלאו. "לא מתקבל על הדעת שיחסמו מדרכה, ותושבים ילכו על הכביש או יעברו למדרכה אחרת. שוב, האינטרס הציבורי בקריה נדרס על ידי העירייה".

מעיריית חיפה לא התקבלה תגובה.