שיבושים והמצאות: טעות של הכרוז ברכבת מהקריות לת"א גרמה למאות נוסעים לרדת בתחנת בת גלים בחיפה ולאחר ליעדם.

ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" מאשים את רכבת ישראל בפרסום הודעת שווא לנוסעי הרכבת, על פיה הוסבר לנוסעים כי עקב הפגנת הנכים, הם נאלצים לרדת באופן מיידי מהרכבת. זאת, בשעה שלא התקיימה כלל הפגנת נכים באזור.

האזינו לכרוז הרכבת:

המקרה אירע ביום חמישי שעבר, בשעה 18.10. באותה שעה נסעו מאות נוסעים ברכבת מנהריה, דרך הקריות לכיוון תל אביב. בתחנת בת גלים נשמע לפתע הכרוז ברכבת מודיע: "אני מבקש מכל הנוסעים לרדת מהרכבת עקב הפגנת הנכים שחוסמים את המסילה, רכבת זו סיימה את נסיעתה. מבקש מכל הנוסעים לרדת מהרכבת".

אחד הנוסעים הקליט את ההודעה ושלח אותה לארגוני הנכים.

נאור לביא, דובר "הנכים הופכים לפנתרים": "לאחר שקיבלנו מידע כי רכבת ישראל הכריזה על חסימת הפסים בחיפה, תיעצר הרכבת ולא תמשיך בנסיעתה, בדקנו את הנושא. מצאנו כי לא התקיימה כל  מחאה בתאריך זה ולא נחסמו שום פסי רכבת בכל חלקי המדינה".

לדברי לביא, הנושא הופנה להנהלת רכבת ישראל שתחילה הכחישה כי הודעה כזו נמסרה כלל. לביא: "לאחר עדויות רבות שהגיעו לדובר הנכים, הוברר לדוברות הרכבת כי אכן יצאה הודעה כזו ויש הקלטה מתוך אחד הקרונות שהועברה ישירות לדובר הנכים.

"זה לא יעבור בשקט". נאור לביא. צילום: נחום סגל

"לאחר בדיקה מעמיקה עם מפעילי הרכבת, נמסרה הודעה כי נעשתה טעות נקודתית. אנו רואים בחומרה כל הודעה כוזבת שיוצאת לנוסעים ברכבת ישראל, הודעה שבאה להכפיש ציבור נכים גדול ללא שום הצדקה ובדיקה.  

לא יכול להיות שאדם בודד או נהג קטר או כל עובד רכבת ישראל אחר, ייקח על עצמו אחריות ויכרוז כי עקב מחאת נכים נחסמה הרכבת. יש כעס עצום בארגוני הנכים, וזה לא יעבור בשקט.

"אנו דורשים התנצלות בכל כלי תקשורת, ואם לא יעשה כך, תיחסם רכבת ישראל בכמה מוקדים במדינה כבר בימים הקרובים כאות מחאה, מה שלא רצינו בכך".

מרכבת ישראל: "מדובר בטעות אנוש נקודתית לרכבת המדוברת, שנבדקת כעת. לא ניתנה כל הנחיה לכרוז את הנוסח האמור".