בית הספר אורט מוצקין מסרב להעניק לתלמיד י"ב, הסובל מדלקת פרקים, תעודת הצטיינות בלימודים, משום שחסרות לו 20 שעות במסגרת המחויבות האישית, אותן הוא נדרש להשלים - כך טוענת אמו.

התלמיד קיבל פטור משיעורי ספורט | צילום: shutterstock
מתחילת השנה נמצא הנער בבדיקות רפואיות, מאחר שהוא סובל מדלקת פרקים בכפות הרגליים, המקשה עליו ללכת. "לפני כשלושה שבועות, האחראית החברתית אמרה לבני שהוא מועמד לקבל תעודת הצטיינות בלימודים, והוא צריך לתרום 20 שעות לקהילה", סיפרה האם.

"הסברתי לה שלילד יש דלקת פרקים בכפות הרגליים, והוא בקושי יכול לעמוד. זאת גם הסיבה שהוא לא יצא לטיול לירושלים, וקיבל פטור משיעורי ספורט כבר מחודש ינואר, אבל בבית הספר התעקשו. הבנתי שחבריו לכיתה השלימו את השעות האלה בטיול לירושלים בתרומה כיתתית, אבל הבן שלי לא היה בטיול".

על מצבו של בנה אמרה: "הוא כמעט לא יכול ללכת. אנחנו לוקחים אותו לבית הספר ומחזירים אותו. אם הוא מתאמץ קצת, יש לו כאבי תופת. בבית הספר אמרו לי להביא אישורים רפואיים, אותם יציגו בפני הוועדה שתתכנס לדון בעניין. העברנו הכל, אבל עדיין לא קיבלנו תשובה. כל פעם אומרים לנו, בשבוע הבא.

"לא עושים לו טובה שנותנים לו תעודת הצטיינות, הוא מקבל אותה בזכות, הוא תלמיד מצטיין גם מבחינת התנהגות וגם מבחינת הלימודים. בגלל כל העניין הזה, הוא אמר לי: 'אמא, אני לא רוצה לבוא לטקס הסיום'".

ממשרד החינוך נמסר: "הנושא נמצא בטיפול מעמיק של הנהלת בתי הספר והצוות החינוכי. בימים הקרובים תתכנס ועדה בין מקצועית על מנת לדון בעניינו של התלמיד. בשל צנעת הפרט, לא נוכל להתייחס מעבר לכך".