"תלמיד בכיתה ד' תקף את בני והטיח את ראשו בשולחן במהלך הפסקה" - כך טוענת אמו של הילד, ומתלוננת שהאירוע הוסתר ממנה. לטענתה הילד נזקק לטיפול רפואי בעקבות כאבי ראש וצוואר, ושוהה בבית.

"נפגע בעיקר נפשית". תלמיד כיתה ד' שנפגע | צילום: פרטי

המקרה אירע, לדברי האם, לפני כשבוע בבית ספר יסודי בקרית מוצקין. אחד מתלמידי הכיתה תקף את חברו. "זה קרה בין השיעורים או בהפסקה.

"עד היום אני לא יודעת בדיוק מה קרה שם, כי לא מספרים לי. ממה שהבנתי, היה ויכוח לגבי משחק ספורט, והבן שלי כעס ואמר את דעתו. אז הגיע אליו ילד, לקח אותו לפינה, הרביץ לו, לקח אותו לשולחן והטיח את ראשו על הברזל של השולחן. ילדים לא הצליחו להפריד ביניהם, הם הלכו וקראו למנהל בית הספר".

המקרה, כך מספרת האם, לא דווח לה, ונודע לה רק במקרה מפי הורים של תלמידים אחרים. "בני לא סיפר לי על המקרה", סיפרה האם. "לאחר שהבנתי מה קרה, לקחתי אותו למוקד, כי הוא סבל מכאבים בראש ובצוואר. שלחו אותנו גם לבית חולים, אבל אני חושבת שהוא נפגע בעיקר נפשית".

לדברי האם, היא לא כועסת על התלמיד המכה, אלא על ההנהלה, שלא מצאה לנכון לעדכן אותה באירוע. "אני מבינה שמריבות קורות בין ילדים, אבל היו צריכים לעדכן אותי.

"אני כועסת על המנהל, שהוא כנראה זה שהפריד והחזיר אותם לכיתות. התקשרתי אליו, והוא לא הבין למה בכלל אני צריכה להיות מעודכנת במה שקרה - כי הבן שלי הוא לא הילד שהרביץ, הוא 'הילד הטוב'".

לדבריה, גם אחרי שיחה בבית הספר, עדיין לא הובהר לה מה בדיוק קרה ואיך המקרה טופל. "ביקשתי שיעבירו לי את תחקיר האירוע. אמרו לי שהילד שהרביץ לא יגיע לבית הספר ביום שישי, אבל הוא הגיע ללימודים כרגיל"

ממשרד החינוך נמסר: "אנו רואים בחומרה כל מקרה של אלימות. המקרה דווח על פי הנהלים, והנהלת בית הספר פעלה בהתאם להנחיות הפיקוח. בנוסף, נבנתה תכנית אישית המותאמת לצרכי תלמידי הכיתה. בשל צנעת הפרט לא נוכל לפרט מעבר לכך".