נ', אם חד הורית (36), שמתגוררת בדירת עמיגור בקרית אתא, טוענת כי היא וארבע בנותיה מתגוררות בתת תנאים, בשל מצב התחזוקה הירוד של הדירה.

מתחת למיטות אין ריצוף. צילום: נחום סגל

לדבריה, עמיגור לא נענו למספר פניות לתקן את הליקויים הרבים. סיור בדירה מעלה תמונה קשה: הקירות מקולפים, דלת הכניסה לא נסגרת כראוי ועם צירים חלודים. מסגרות החלונות תפוסות עם נייר דבק והרצפה, שחלקה הוחלפה, לא תקינה. מתחת למיטות בחדר של ארבע הבנות, אין ריצוף אלא רק חצץ ובטון. בדירה יש גם בעיות רטיבות, בעיות בברזים ובארונות המטבח ועוד.

"אני גרה פה שנה וחצי", אמרה נ'. "לא מבקשת דירה גדולה יותר. אני משלמת שכר דירה בזמן, לא עושה בעיות ומצפה שעמיגור תתחזק את הדירה. הרצפה שבורה ואני כל הזמן רצה אחרי הילדה הקטנה שלא תיקח איזו אבן לפה. צריך לתקן את הריצוף וכל הליקויים, לא חושבת שזו דרישה מוגזמת".

מחברת עמיגור נמסר: "הדיירת אינה מדייקת בעובדות. הדירה שופצה באופן מלא בשנת 2011 טרם איכלוסה בעלות של עשרות אלפי שקלים, ובשנת 2017 בוצעו עבודות נוספות כמו שיפוץ המקלחת, תיקון דלתות, צבע ועוד.

"בשנה זו הדיירת החליטה על דעת עצמה וללא אישור או תיאום לשבור קיר בין חדר הילדים למרפסת שגרמו לבעיית בטיחות. עמיגור תיקנה וריצפה מחדש את המקום, אך הדיירת סירבה להזיז ריהוט על מנת שיושלמו העבודות ודרשה החלפת כל הריצוף בבית.

"בביקור שנערך השבוע בדירה עלה כי ייתכן שיש נזילת מים והעניין יטופל על פי בקשתה לאחר החג וכן יבוצעו תיקוני טיח והחלפת שתי דלתות פנים.