תושב קרית אתא (68) מואשם כי איים על בני משפחתו בגרזן. בתו הקטינה הצליחה לחלץ מידיו את הגרזן ובני המשפחה ברחו מהבית לביתם של השכנים. השבוע האריך בית משפט השלום בקריות את מעצרו עד לתום ההליכים נגדו.

איים בגרזן | צילום המחשה: shutterstock

מכתב האישום עולה כי ב- 2.12.19, סמוך לשעה עשר בלילה, נכנסה האישה עם בנה בן ה-5 ובתה בת ה-11 לחדר השינה במטרה לישון, סגרה את דלת הכניסה לחדר והצמידה ארונית לדלת על מנת למנוע את כניסתו של בעלה לחדר היות וחששה ממנו.

הנאשם אשר הבחין במעשיה של אשתו, פתח את הדלת בכוח ונכנס לחדר כשהוא אוחז בידו גרזן, התקרב לאישה ששכבה עם ילדיהם והניף לעברם את הגרזן תוך שהוא רוכן מעליהם. הנאשם דחף את בתו כאשר היא התרוממה ממיטתה והתקרבה אליו כדי למונע ממנו לפגוע בהם, אך הוא דחף אותה ואיים על אשתו ברצח.

האישה החלה לצעוק ובתה הבגירה, ששהתה אף היא בבית, שמעה את צעקות אמה ונזעקה לעזרתה. היא פתחה את הדלת והבחינה בנאשם רוכן מעל אמה ואחיה כשבידו גרזן, הבת אחזה את ידיו של הנאשם כדי למנוע את המשך מעשיו, אחותה הקטנה הצליחה להוציא את הגרזן מידיו וכולם נמלטו מהבית.

הבעל מואשם בעבירות של תקיפה ואיומים. הוא עדיין לא ענה על כתב האישום נגדו ובקרוב יחל משפטו. יחד עם כתב האישום הגישה התובעת גם בקשה למעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים נגדו וציינה כי הבת הבכורה חוששת שהנאשם ירצח את אימה ואחיה הקטינים.

הנאשם, נעדר עבר פלילי, אך מעדותה של האישה במשטרה עולה כי הוא נוהג כלפיה באלימות פיזית ומילולית וכי היא פוחדת ממנו וסובלת מסיוטים לאחר התקרית האחרונה.

בדיון המשפטי בעניין המשך מעצרו של הנאשם ביקשו סנגוריו, עו"ד שלומי כהן ועו"ד היילה סלומון מהסנגוריה הציבורית, לשחרר את מרשם למעצר בית בתנאים מגבילים בבית משפחתו בבת ים, אך השופטת איילת השחר פרלה ביטון לא הסתפקה בחלופה המוצעת, האריכה את מעצרו של הבעל עד לתום המשפט נגדו וציינה כי הוא מסוכן.