תושב קרית אתא (43) מואשם כי איים ברצח על שכנותיו הלסביות. מכתב האישום שהוגש השבוע לבית משפט השלום בקריות עולה, כי התקרית אירעה ב-21.11.19 בשעה שתיים לפנות בוקר.

 בנות הזוג התעוררו בפחד והזעיקו מיד את המשטרה. צילום: ShutterStock

באותה עת בנות הזוג וילדיהן ישנו בבית והתעוררו לקול דפיקות חזקות על חלון הסלון ופתיחת התריס. לאחר מכן דפק הנאשם על דלתן בחוזקה, בעט בדלת ועקר את העינית ממקומה תוך שהוא צועק לעברן: "אני ארצח אתכן".

בנות הזוג, אשר התעוררו בפחד, הזעיקו מיד את המשטרה. ניידת סיור ובה שני שוטרים הגיעו למקום, עצרו את הנאשם, אך לא לפני שהוא איים גם עליהם: "אני לא האתיופי שרצחתם, אני אהרוג אתכם כמו תרנגולות".

השכן מואשם בעבירות של איומים כלפי שכנותיו והשוטרים וכן היזק לרכוש. יחד עם כתב האישום הוגשה נגדו גם בקשה למעצרו עד לתום ההליכים נגדו ממנה עולה כי איומיו כלפי השוטרים, תיעדו במצלמות הגוף שעל השוטרים.

בדיון המשפטי בעניין טען סניגורו, עו"ד רומן קלוגרמן מהסנגוריה הציבורית, כי השוטרת היא שהלהיטה את הרוחות.

עו"ד קלוגרמן: "אם בית המשפט יצפה בסרטון ניתן ללמוד ממנו שהשוטר מנסה להרגיע את הרוחות, מדבר בצורה מכבדת ומכובדת עם מרשי וגם זוכה לתגובות, כאשר השוטרת מלהיטה את הרוחות באופן הפניות שלה, באופן הדיבור ומכאן מתקבלות תגובות בהתאם.

"אם היה אפשר להתנהל בצורה אחרת, כפי שהתנהג השוטר באותו אירוע, ייתכן שלא היינו מגיעים לחלק הארי (איום על השוטרים – שנ"ז)".

כמו כן, טען הסניגור כי לתביעה אין ראיות לגבי עבירות האיום והנזק לדלתן של שכנותיו. השופטת סימי פלג קימלוב, אשר שמעה את הצדדים, קבעה כי תיתן החלטתה בעניין המשך מעצרו של הנאשם ביום שני הבא.