תושב נשר הואשם היום (ראשון) שסייע לסחוט 3.5 מיליון שקל את בעלי חברת הקרמיקה ביגור, משה טופולסקי. בתום חקירה סמויה, עצרה המשטרה תושב נשר בחשד לעבירות בתחום הסחיטה והאיומים בהיקף של מיליוני שקל מבעלים של חברת טופולסקי, חברת מוצרי עיצוב בית באזור חיפה והבוקר הוגש נגדו החשוד כתב אישום.

חת המשאיות החשודות שהוצתו בחברת הקרמיקה טופולסקי. צילום: כיבוי אש

יחידה מרכזית במשטרת ישראל ניהלה במהלך החודשים האחרונים חקירה סמויה באזור חיפה, אשר התמקדה במספר אירועים של שימוש באמל"ח והצתה, שבוצעו עפ"י החשד נגד בעלי חברה העוסקת בייבוא ושיווק מוצרים לעיצוב הבית, לשם סיוע לסחיטה באיומים בהיקף של מיליוני שקלים.

בתוך כך, חוקרי הימ"ר בשת"פ מקצועי עם חבלני המחוז, חוקרי הזיהוי הפלילי ומערכי המודיעין והמבצעים של משטרת ישראל, בחנו את הזירות השונות במהלך החודשים האחרונים, במסגרת החקירה המואצת לאיתור המבצעים ואיתור המניע לאירועים הפליליים, שכללו בין השאר חשד להצתת משאית ורכב הבעלים וכן ירי והשלכת רימון הלם על אולם התצוגה של החברה..

כאמור, בתום חקירה סמויה בת מספר חודשים, שכללה איסוף ממצאים שונים מהזירות, עברה החקירה לפני כשבועיים לשלב הגלוי עם מעצרו של החשוד - תושב נשר כבן 55, לאחר שבמספר הזדמנויות ביצע עפ"י החשד מעשים שסייעו לאיים על המתלונן בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, ברכושו, בפרנסתו או בשמו הטוב או להטיל עליו אימה בדרך אחרת כדי להניע את הקורבן למסור לאחרים כספים בסך 3.5 מיליון שקל.

בתום החקירה, הועברו כלל הממצאים לעיון והחלטת הפרקליטות ובהתאם למכלול הראיות גובש כתב אישום כנגד החשוד שהוגש היום ע"י פרקליטות מחוז חיפה בבית משפט השלום חיפה.

משטרת ישראל תמשיך ותחקור ביתר שאת עבירות מסוג זה ותפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה, על מנת לעצור ולכלוא את אלה המנסים לאיים ולפגוע באזרחים שומרי החוק.

לנאשם 21 הרשעות קודמות ולמרות זאת שוחרר בתנאים מגבילים עם הגשת כתב האישום.

סניגורו, עו"ד רונן חליוה, מסר: "כפי שטענו למן היום הראשון, הוכח הלכה למעשה כי מרשי אינו קשור לעבירות המוזכרות בכתב האישום ומשכך הואשם אך ורק בעבירת סיוע, שגם היא חסרת כל בסיס משפטי.

עו"ד רונן חליוה. צילום: נעה חליוה

"בית המשפט קיבל את טענותינו, והורה על שחרורו של מרשי, לאלתר, בתנאים מגבילים, במעמד הגשת כתב האישום ואף ללא צורך בתסקיר".