פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד לירון חורדה בן 35 מקרית אתא, המואשם בשני מקרי אונס ובמקרה נוסף של מעשים מגונים בכוח. כתב האישום מגולל סיפור של אנס סדרתי, אשר התחזה לבעל חנות אופנה ופיתה את קורבנותיו על ידי הצעות עבודה.

צילום: shutterstock

על פי האישום הראשון, ב-30.8.19 נסע הנאשם במונית מקרית ים לכיוון קרית אתא, במהלך נסיעתו חלף על פניה של צעירה בת 21 וכשהבחין בה ביקש מנהג המונית לעצור את המונית, הוא ניגש אליה והציג עצמו בכזב כירון חן, מנכ"ל של רשת הבגדים "גליתה" ושאל אותה אם היא מעוניינת בעבודה. הצעירה ענתה בחיוב לחורדה אמר לה כי בעוד זמן קצר תגיע אליהם עובדת שלו בשם מיטל ותראיין אותה.

תוך כדי שיחה התקדמו השניים בהליכה לרחוב כצנלסון בקרית מוצקין וכאשר עמדו בחנייה, התחיל הנאשם לשאול את הצעירה שאלות אינטימיות. הצעירה שאלה אותו מדוע הוא עומד איתה בחנייה ולא לוקח אותה למשרד או לבית קפה לערוך את הראיון והוא ענה לה שדודתו החולה גרה בסמיכות והוא לא רוצה שהיא תראה אותו.

על פי כתב האישום, השניים המשיכו ללכת לבניין אחר בקירבת מקום ושם אחז הנאשם בחוזקה בידה של הצעירה ומשך אותה בכח אל מחסן חשוך שנמצא בקומת הקרקע של הבניין, שם אנס חורדה את הצעירה ולאחר מכן נמלט.

המקרה השני המיוחס לחורדה הוא אונס של קטינה מלפני שנתיים. על פי כתב האישום פגש את הקטינה שהיתה אז בת 14 בחוף הים, הציג עצמו כבעלים של חנות אופנה והציע לה להצטלם לצילומי דוגמנות עבור החנות שלו.  הצעירה נתנה לחורדה את מספר הטלפון שלה, אך סרבה להתלוות אליו לבקשתו.

שנתיים לאחר מכן, בחודש יוני 2018, ראה הנאטשם את הקטינה במטרונית, ניגש אליה שוב והציע לה עבודה בתחום הדוגמנות. הקטינה שוב נתנה לחורדה את מספר הטלפון שלה והפעם הוא הבטיח שיתקשר. חורדה אכן התקשר לקטינה, למרות שבחילופי ההודעות בינהם היא הבהירה לו שהיא קטינה והזמין אותה לראיון עבודה בדירה ברחוב הפלמ"ח בקרית אתא.

בדירה היו תיקי מותגים וחבילות מוצרים של ללין והקטינה אשר ניכנסה לדירה, נאנסה של חורדה בכח. כשבא על סיפוקו, הורה חורדה לקטינה להתלבש ולמחוק את מספר הטלפון שלו ואת המסרונים ששלח לה. לאחר מכן הוא נתן לה בובה "דובי" ושני מארזי מוצרים של חברת "ללין" והיא יצאה מהדירה.

המקרה השלישי אירע ב-26.6.13 פגש חורדה בקניון לב המפרץ צעירה שהיתה אז בת 21. כהרגלו הציע לה עבודה ואף ביקש ממנה להתלוות לרכבו ושם נתן לה כרטיס ביקור. הצעירה, שכיום בת 26, אמרה לו שהיא חייבת לחזור לעבודה והם קבעו בשעה שתיים ליד רכבו.

כשהגיעה לשם הצעירה, ועלתה לרכבו של חורדה, הוא החל בנסיעה ובדרך שאל אותה שאלות הקשורות לעבודה. כשהיא שאלה אותו לאן הוא לוקח אטותה, הוא השיבה "לים". היא שאלה אותו אם הוא מתחיל איתה והוא ענה לה שיש לה טביעת עין טובה.

עו"ד תומר נוה. צילום: פרטי

בעקבות זאת אמרה לו הצעירה שיש לה בעל וילד והיא לא מעוניינת. חורדה לא הקשיב לדבריה והחל בנסיעה מצהירה לכיוון קרית טבעון, באזור הרכבת הישנה ביישוב אלרואי החל לנשק אותה ולגעת באיבריה האינטימיים.

הצעירה, אשר הבינה מה הולך לקרות, התעשתה וביקשה מחורדה לעצום את עיניו כשהוא מנשק אותה. כשעשה חורדה כדבריה, פתחה הצעירה את דלת הרכב וניסתה להימלט. חורדה נילחם בה, משך אותה בשערותיה ושרט אותה, אבל היא הצליחה להימלט. על מקרה זה מואשם חורדה במעשה מגונה בכוח.

חורדה עדיין לא ענה על כתב האישום נגדו. כמו כן הוגשה נגדו בקשה למעצרו עד לתום ההליכים נגדו. סנגורו, עו"ד תומר נווה, מסר כי רק לאחר קבלת חומרי החקירה יוכל להגיב.

בבקשה למעצרו עד לתום ההלכים מציינת התובעת, עו"ד נועה בורג  כי חורדה טען בחקירותיו שהיחסים עם המתלוננות היו בהסכמה, אך אין לו הסבר מדוע שנשים שונות טוענות כי יחסי המין לא היו בהסכמה.

יצוין, כי חורדה הציג עצמו בפייסבוק בשם מיטל כהן ופרסם בראשית העמוד תמונה של אישה. כשהוא מזדהה למיטל, פנה לנשים אחרות במסנג'ר והציג עצמו כעובדת בחנות אופנה.