ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, החשוד במעורבות בפרשת שוחד והלבנת הון מסועפת, שוחרר לפני שעה קלה (חמישי) ממעצרו ונאסר עליו להיכנס לעירייה ולמשרדי החברה הכלכלית במשך 40 יום - עד ל-23.12.

יעקב פרץ. צילום: נחום סגל

פרץ, ששהה במעצר עשרה ימים, נשלח ל-15 ימי מעצר בית והוא נדרש לחתום על ערבות בסך 50 אלף שקל, להחתים ערב על סך 50 אלף שקל ובנוסף להפקיד 50 אלף שקל במזומן.

נציג יחידת להב 433 ביקש בדיון המשפטי לאסור על פרץ לחזור לעבודתו כראש עיריית קרית אתא, אך נשיאת בית משפט השחום בראשון לציון לא נעתרה לבקשה. בהחלטתה ציינה השופטת:

"היחידה החוקרת ביקשה כי אורה על איסור עיסוק לחשוד, דהיינו כי לא יעסוק בפעולה כלשהי הקשורה למכלול תפקידו כראש עיריית קרית אתא. לא אוכל לעשות כן, ראש עירייה הוא נבחר ציבור והדרך להפסיק את פעולתו אם מוצא גורם מוסמך לעשות כן, בעקבות חקירה, היא על דרך של השעיה כקבוע בחוק ולא במסגרת שיחרור ממעצר".

סניגורו של פרץ, עו"ד יצחק יונגר, ביקש מבית המשפט להתיר לפרץ להיפגש עם מנכ"ל העירייה מחוץ למשרדי העירייה בטענה כי על העירייה לאשר את התקציב לשנת 2020. עוד טען הסניגור כי זאת תקופה קריטית ופרץ מבקש לממש את האחריות שניתנה כנבחר ציבור לפעול לטובת העיר.

בעניין זה קבעה השופטת כי אם ברצונו של פרץ להיפגש עם המנכ"ל, עליו לפנות ליחידה החוקרת לאשר מפגש זה.

כמו כן, הוצא נגד פרץ צו איסור יציאה מהארץ למשך 180 יום ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה למשך 60 יום.

ממלא מקום ראש עיריית קרית אתא, מימון טולדנו, טען כי להערכתו המשטרה החמירה עם פרץ ואפשר היה לשחררו ללא מעצר וללא תנאים מגבילים. לדבריו, עדיין לא נמסר לו מהי המשמעות לגביו לאור הרחקתו של פרץ והנושא ייבדק מול היועץ המשפטי.