אחים, תושבי הקריות, גילו כי אחותם סידרה לעצמה את בית הוריה כ"מתנה" ופנו לבית המשפט בקריות בבקשה להוציא צו מניעה זמני. בית המשפט נעתר לבקשתם. מדובר בנחלה באחד המושבים בצפון בשווי מיליוני שקלים.

וילה. אילוסטרציה: pixabay

בכתב תביעה לביטול הסכם "המתנה", שהוגש לבית המשפט על ידי עו"ד גיא אופיר, בא כוחם של ארבעת האחים וההורים, שהצטרפו לתביעה, נטען כי הם "גילו במקרה, לאחר שהאם סיפרה לאחד מילדיה כי הבת החתימה אותם על הסכם כלשהו".

עו"ד אופיר טוען כי הבת ניצלה את העובדה שאביהם אינו יודע קרוא וכתוב, והאם סובלת ממחלה קשה, והחתימה אותם על הסכם מתנה מבלי שהבינו כלל על מה חתמו, שבו נקבע כי ההורים יורישו לבתם את כל רכושם - בית ומגרש באחד המושבים בצפון, ונישלו למעשה מהירושה את ארבעת ילדיהם הנוספים.

לטענת ההורים, בשנים האחרונות הם שינו את הצוואה שהכינו, וכשבתם גילתה זאת, החליטה לפעול לשינוי הצוואה לטובתה, ובסיוע של עורך דין שהגיע מטעמה לבית ההורים, החתימה אותם כאמור על ההסכם, שהעניק לה הלכה למעשה את מלוא זכויותיהם של ההורים.

השופט נעתר לבקשתו של עו"ד אופיר, המייצג את האחים ואת ההורים, והורה על הוצאת צו מניעה זמני על ייפוי הכוח שהעניקו ההורים לבתם הנתבעת ועל קיום הסכם המתנה, עד לדיון במעמד שני הצדדים שיתקיים בקרוב. טרם הוגש כתב הגנה.