תושבים בקרית מוצקין מלינים על מחיר תו החנייה השנתי בעיר. לטענתם, בעוד שבקרית ביאליק המחיר נותר 35 שקל, במוצקין המחיר עלה ב-5 שקלים משנה שעברה, וכעת הוא 50 שקל.

תווי חנייה שנתיים במוצקין ובביאליק. צילום: פרטי

השבוע החלו תושבי מוצקין לרכוש תווי החניה חדשים לשנת 2020 וגילו שהמחיר עלה. "בשנה שעברה זה עלה 45 שקלים, והשנה העלו", מר תושב העיר. "זה לא בסדר. אנחנו משלמים ארנונה גבוהה, אגרת אבטחה, אגרת אשפה ועוד כל מיני, וכעת גם מעלים את מחיר החנייה. אולי חמישה שקלים זה לא הרבה, אבל בסופו של דבר זה מצטבר".

עוד טוענים התושבים כי הם לא מצליחים להבין את הפער במחיר בינם לבין קרית ביאליק השכנה. "שם לא העלו את המחיר" אמרה תושבת העיר, "ומחיר תו החנייה אצלם עומד על 35 שקל.

"לא ברור לי למה בקרית ביאליק המחיר הוא 35 ופה במוצקין 15 שקל יותר על אותו שירות בדיוק. נראה לי שהעירייה רוצה להעשיר את הקופה הציבורית על חשבון התושבים".

תושבים אומרים שהביעו את חוסר שביעות רצונם מהמחיר בפני העירייה. "החיים במוצקין מאוד יקרים", אמר תושב. "אז במקום להקל על הציבור, העירייה רק מוסיפה על הנטל".

מעיריית קרית מוצקין נמסר: "50 שקל זהו התעריף על פי חוק העזר. אשתקד, בשל הפרשי מדד שליליים, הופחת מחיר תו החנייה.

"כיום, לאור עליית המדד בשנה האחרונה, סכום האגרה עודכן בהתאם ומגיע לסך של 50.20 שקל. גלגל החנייה העירוני זול באופן משמעותי מאופציות חנייה אחרות, וכל בר דעת העושה שימוש בחניונים יודע ומבין זאת".