מומחה לזיהוי פלילי ופתולוגיה מטעם ההגנה ביקר אתמול (שלישי)  בדירתם של מריה ז"ל ומקסים טל, הנאשם ברצח אשתו בדקירת סכין לפני כחודשיים בקרית ביאליק.

הבניין בו התגוררו מקסים ומריה טל ז"ל. צילום: גיל נחושתן

ההגנה החלה את עבודה איסוף הראיות אשר יחזקו את גרסתו של טל, על פיה אשתו התאבדה מול עיניו בביתם בבוקר יום שישי, 11.10.19.

זאת, לטענתו, לאחר שאיים עליה שיעזוב אותה כאשר גילה כי היא בוגדת בו עם גבר אחר. אתמול, כאמור, הגיע לזירה, מומחה לזיהוי פלילי ופתולוגיה מטעם ההגנה ובחן את הזירה.

יצוין, כי ביתם של בני הזוג עדיין סגור והמשטרה היא זאת שמחזיקה במפתח הדירה ושומרת שאף אחד לא יכנס אליה תחת השגחה, על מנת שלא יטושטשו ראיות.

"אין ספק שמדובר בזירה 'מדברת'". צילום: גיל נחושתן

עו"ד קרן: "הגעתי אתמול לדירה יחד עם המומחה כדי לבדוק כל פרט ופריט בזירה. אין ספק שמדובר בזירה 'מדברת' וניתן לראות ולשחזר את מה שארע שם בבוקר בה קיפחה מריה את חייה. הממצאים שלנו עולים בקנה אחד ומתיישבים עם גרסתו של מקסים שהוא לא ביצע את הדקירה".

יצוין, כי גם חוות הדעת הפתולוגית של המכון לרפואה משפטית באבו כביר וגם חוות דעת המעבדה לזיהוי פלילי קובעים כי לא ניתן לשלול את גרסתו של טל.

ב-10.11.19, כתב הפתולוג של המכון לרפואה משפטית, ד"ר ריקרדו נחמן, כי על פי השוואה בין דבריו של טל בשחזור לבין הנזקים שנראו אצל המנוחה, לא ניתן לשלול את טענתו של טל.

המשטרה ביקשה מהפתולוג חוות דעת נוספת וב-17.11.19, הוא כותב להם בשנית: "לאחר צפיה בסרטון מתאריך 20.10.19, עם השחזור של החשוד לגבי מותה של המנוחה שבנדון, אין מקום לשנות את תוכן חוות דעתי".

עם זאת סוברת התביעה כי טל רצח את אשתו לאחר שגילה שהיא בוגדת בו והיום (רביעי) נפתח משפטו. רוב ראיות התביעה הינן נסיבתיות בלבד, אך עם זאת מעלות תהיות רבות למה שאירע בדירתם של בני הזוג באותו בוקר קטלני.

בעיקר העובדה שעל הסכין נמצאו טביעות אצבעות של טל בלבד וציר הזמן אשר לא עולה בקנה אחד עם גירסתו של טל. בין הרגע שבו נכנס הביתה באותו בוקר לאחר שלקח את הבנות לגן לבין הרגע שהתקשר לאימו והודיע לה שמריה התאבדה, עברו דקות ספורות בלבד.

עובדה זו מקשה על התביעה לקבל את גרסתו על פיה הוא הספיק בזמן כה מועט להתעמת עם מריה על כך שהיא בוגדת בו, לגרום לה להודות בכך, לעלות לקומה למעלה ולהירגע, לעשן סיגריה ולאחר מכן לרדת ולראות את אשתו לאחר שהיא כבר דקרה את עצמה.

עוד טוענת התביעה כי התנהגותו של טל בעת שיחתו עם מד"א כאשר הוא מתבקש על ידם לבצע בה פעולות החייאה והוא אינו משתף פעולה, גם מעלה תמיהות. זאת, למרות טענות סניגורו כי הוא 'קפא' לנוכח המראה הקשה.

יצוין, כי באותו הבוקר, לאחר מותה של מריה, מחק טל מהפלאפון שלו תמונות מסך שצילם מהטלפון שלה, בהן התכתבות בינה לבין המאהב שלה. 

עו"ד קרן: "גרסתו של מקסים עקבית וסדורה, מדובר בתיק נסיבתי בלבד, הראיות נגדו חלשות ולא ייתכן שיביאו להרשעה ברצח.

"לעניין טביעות האצבע, אנחנו סוברים כי טביעות האצבע של מריה נמחקו כתוצאה מהדם הרב ונותרו רק טביעות אצבעותיו של מקסים אשר נגע אחרון בסכין כאשר הרחיק אותו ממנה".

"לעניין מחיקת התמונות טען עו"ד קרן: "טל נבהל ממות אשתו ופחד בדיוק ממה שקרה, שאם ימצאו את התמונות בטלפון שלו יחשדו בו שהוא רצח אותה. הוא נלחץ ועשה טעות".