ראובן ועוז דדון מקרית אתא, אב ובנו, הנאשמים ברצח אביעד בן סימון, שהסתתרו יותר משנה בקלנסווה, ענו השבוע על כתב האישום נגדם. הם מכחישים את הרצח וטוענים כי נאלצו לברוח ולהתחבא מחשש לנקמה.

ראובן דדון (משמאל) ועוז דדון | צילום: דוברות המשטרה
האח השני, רועי דדון, שנעצר בסמוך לרצח, ענה כבר על כתב האישום נגדו, ואף הוא הכחיש את המיוחס לו. משפטו התנהל במשך שנה, אך לאחר שאחיו ואביו נעצרו, משפטם של השלושה אוחד לתיק אחד.

בן סימון נרצח במהלך חול המועד סוכות בשנה שעברה, כאשר סמוך לשעה חמש בערב הוא נדקר ונורה למוות על ידי שלושה חשודים במרכז מסחרי בקרית אתא. במשטרה סבורים שהרקע לרצח הוא סכסוך שהתפתח במועדון ב-5.10.17 והסלים עד כדי כך, שאחד מהאחים דדון הותקף על ידי הקבוצה היריבה, ובעקבות כך יצאו האב ושני בניו לנקום בתוקפים, שנראה כאילו עקבו אחריהם.

אביעד בן סימון ז"ל. צילום מתוך הפייסבוק

עו"ד ששון בר עוז, סניגורם של האב ובניו: "מרשיי ברחו מחשש לנקמה, משכנים שעוד באותו יום ניסו לפגוע בעוז. את הרצח הם מכחישים מכל וכל".

בדיון המשפטי טען עו"ד בר עוז כי מעבר לחפץ החד שהיה ברשות החבורה היריבה כאשר הם רדפו אחרי עוז וצעקו לעברו "אתה מת היום", היה ברשותם גם אקדח. לטענת עו"ד בר עוז, הוא למד את הנתון הזה מחומר הראיות שהועבר לו על ידי המשטרה.