בין עיריית קרית ים להנהלת רפאל קיים מאבק נוקב בנושא גובה תשלומי הארנונה. בהנהלה מונעים מדידת אמת של השטחים בטענה שמדובר במתקן ביטחוני.

כעת, ראש עיריית קרית ים, דוד אבן צור, תובע מראש הממשלה, בנימין נתניהו, להורות לרפאל לשלם לעירייה מס אמת.

רפאל. צילום: נחום סגל

ראש עיריית קרית ים במכתב לראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, דורש את התערבותו הדחופה בתשלום מס אמת בידי רפאל לעיריית קרית ים והיישובים שמסביב למפעל. 

"לא יעלה על הדעת", כתב אבן צור, "שהממשלה תחוקק ביד אחת חוק שכל תכליתו הבטחת קיומם בכבוד של הישובים המקיפים מפעל ביטחוני חשוב זה וביד השנייה תאפשר להנהלת אותו מפעל לחמוק מתשלום זה".

אבן צור מדגיש במכתבו, כי המדובר בעשרות מיליוני שקלים אשר אותם מתחמקת הנהלת רפאל מלשלם ועובדה זו הביאה את העיר למשבר כלכלי חריף.

הוא אף מזהיר כי קרית ים על תושביה ותלמידיה מתכוונת לצאת למאבק ציבורי , נחוש ותקיף בממשלה וברפאל נגד התנהלות זו.

כזכור הורה לפני שבוע בית המשפט למנות מודד מוסכם מטעמו למדידת כל המבנים שבתחומי המפעל ואולם בעירייה חוששים כי תהליך זה עשוי להימשך חודשים ארוכים ומזהירים מפני ניסיונות לסחבת מכוונת מצד המפעל.

בעיריית קריית ים מזכירים כי לפני שנים אחדות כאשר קבע בית המשפט כי על רפאל לשלם מיסים בגין שטחים תפוסים מיהרה הנהלת המפעל להתחמק מתשלום וטרפדה את החלטת בית המשפט באמצעות חוק ההסדרים במשק שפטר אותה אז מהתשלום.

ראש עיריית קריית ים הודיע כי הוא וראשי היישובים בסביבה נחושים לצאת למאבק תקיף וחסר פשרות נגד התנהלותה זו של הנהלת רפאל המתחמקת מחובותיה האזרחיים.