הבשורה אודות מותם של הזוג הצעיר שירה וכפיר אביטן ובתם התינוקת גאיה בתאונת דרכים אתמול (ה') בכביש 90, היכתה בהלם בין היתר גם את צוות ההוראה בבית הספר לחינוך מיוחד "תמיר" בקרית אתא, שם עובדת יפה אביטן, אמו של כפיר.

 שירה וכפיר אביטן ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק

המשפחה הצעירה נהרגה לאחר שאוטובוס של "אגד הסעים" התנגש ברכב רנו קנגו צבאי שבו נסעו ההרוגים כשלושה קילומטרים אחרי צומת נאות הכיכר לכיוון מלונות ים המלח.

מותם של כפיר, שירה וגאיה בת השבעה חודשים נקבע בזירת התאונה. 

מיד עם היוודע האסון אירגנה מנהלת בית הספר, מיכל תמיר, את עובדי בית הספר שהגיעו לתמוך ביפה אביטן בביתה שברחוב ברדיצ'בסקי במרכז קרית אתא.

מיכל תמיר: "אתמול בערב (חמישי) נסענו לשם כל הצוות. טרגדיה נוראית. בני המשפחה התקשו לעכל את האסון הנורא. יפה תמיד התגאתה בכפיר, סיפרה על השירות שלו בקבע. גם הנכדה, גאיה, הייתה הנכדה הראשונה שלה וזה היה מאוד משמעותי בעיניה. היא אהבה אותה מאוד.

"היא נהגה לבקר אותם הרבה בקצרין". אמו של כפיר, יפה אביטן. צילום: פרטי

"רק לפני כשנה חגגנו כל הצוות בחתונה של כפיר. יפה היא אשה אחראית, מסורה, רגישה וכולנו אוהבים אותה. היא מאוד אהבה את כפיר, נסעה לבקר אותם הרבה. אבידה גדולה".

כפיר אביטן הוא בנם של דוד ויפה ויש לו עוד שני אחים. כפיר גדל בקרית אתא ולמד במסלול טכנאים והנדסאים לפני השירות הצבאי. הוא שירת בהנדסה קרבית וחתם על שירות קבע.

מודעות האבל בבית משפחת אביטן בקרית אתא. צילום: פרטי

ליזי זאב, דודתו של כפיר, שוחחה עם הכתבים מיד לאחר שנודע דבר האסון וסיפרה על ילד מוכשר, פריק מחשבים, שתיקן את המחשבים לכל בני המשפחה. ליז עצמה שכלה את בתה, לידור, שנהרגה לפני עשר שנים בתאונה בחיפה בה היה מעורב נהג שיכור.

"שכלתי את לידור לפני עשר שנים, בתאונת דרכים שנגרמה על ידי נהג שיכור ומסומם. אתמול משפחה שלמה נמחקה מעל פני האדמה. זה לא ייאמן. ראיתי את המכונית ההרוסה בתקשורת, ולא העליתי על דעתי שהמשפחה שלנו תיכנס בפעם השנייה למשפחות השכול של תאונות הדרכים. מדובר באסון שאני לא יודעת איך להכיל אותו. אני לא מאמינה שהם אינם".

ההרוגים: כפיר, שירה וגאיה אביטן ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

ליזי הוסיפה ואמרה כי כפיר נהג ברכב צבאי. "כפיר שירת בקבע, שירה עד לפני שבועיים הייתה חיילת בקבע שהשתחררה מהצבא לאחר שילדה את גאיה המקסימה.

"כפיר היה ילד מוכשר, למד י"ד, שירת בהנדסה קרבית, נתן את כל כולו לצבא, החליט שצריך לתרום עוד נשאר בקבע. היה ילד מקסים, נשמה, מלח הארץ. אלוהים כנראה רוצה את הטובים לידו ואנחנו נשארים עם הרע".

הקברים בבית העלמין בקצרין. צילום: אפי שריר

בבית העלמין בקצרין הובאו היום בצהריים (שישי) למנוחות כפיר, שירה וגאיה אביטן. יותר מ-1,000 בני אדם השתתפו בהלוויה. כפיר, שהיה נגד בשירות קבע בצה"ל, נטמן ראשון בטקס צבאי. גאיה התינוקת נטמנה בין הוריה.