כמאה מפגינים מחו היום (שני) מול הכנסת על שחרורו של קצין המשטרה שירה למוות בסלומון טקה, בהם הוריו של טקה. 

האב, וורקה, אמר: "אנחנו רוצים צדק אל מול הרוע. השוטרים שבאו לשמור עלינו באו עם אקדחים על מנת להרוג אותנו. לא נפסיק את המאבק עד שיהיה צדק לבני סלומון טקה ז"ל, ולעוד קורבנות שמצאו את מותם בידי השוטרים".

מעצרים בהפגנת הקהילה האתיופית בירושלים. צילום: אוהד צויגנברג

האב אמר את הדברים, כאשר שהה בדיון חירום בכנסת על מצב הקהילה האתיופית. אביו ואמו של סלומון טקה ז"ל יחד עם בני משפחתו של יהודה ביאגה ז"ל ויוסף סלאמסה ז"ל, השמיעו בדיון את כאבם של אמא ואבא שבנם נהרג על ידי שוטר.

רבים מבני הקהילה המתגוררים בקריות, השתתפו היום (שני) לירושלים בהפגנת מחאה מול הכנסת.

גבי וורקן, פעיל חברתי בקהילה בקריות, שהשתתף בהפגנה בירושלים: "כבר אתמול ידענו שהולכים לשחרר את השוטר. התחושות קשות מאוד, אכזבה שמתווספת לעוד אכזבות ואכזבות, אנחנו למודי אכזבות, מותחים אותנו עד קצה גבול היכולת שלנו. העדה עוברת סבל קשה מאוד וכל הזמן מוסיפים עוד דבר קשה.

דיון חירום בכנסת. הוריו של טקה סלומון. צילום: שי רגב

"זה לא יעבור בשקט. מזה עבירה של המתה בקלות דעת שייחסו לשוטר? זה זילזול, אפילו לחתולים לא היו אומרים ככה, הוא הרג ועל זה אומרים קלות דעת. מה הוא לא יודע מה זה נשק, איך מפעילים נשק, הוא קצין במשטרת ישראל".

עומר טאיצ'או, אף הוא פעיל חברתי מהקריות, שהשתתף בהפגנה מול הכנסת: " אנחנו מרגישים תחושה של זלזול, רשויות החוק לא מגינות על האזרחים. אנחנו כעת מול הכנסת מוחים. נחדש את ההפגנות עד שהצדק יצא לאור".

אבישי אדנה, ממובילי ההפגנות בקריות: "אין לי מילים, אני מיואש מכל המערכות, אנחנו כעת מפגינים מול הכנסת, ולא ניתן לזה לעבור ככה, נגיע עד לעליון ועד איפה שצריך כדי שהצדק ייצא לאור. זה לא הגיוני ששוטר שהרג ישוחרר לבית.  אנחנו דורשים רק צדק ונמשיך במאבקנו עד שהשוטר ישלם את עונשו".

יצוין, כי המשטרה עצרה היום (שני) שבעה מפגינים בירושלים. המפגינים צעקו: "ביזיון לבית המשפט, ביזיון למח"ש, ביזיון למשטרת ישראל".