"אמא, אני צריך לדבר איתך", אמר בכורי שיחיה וגרם ללב שלי לטוס על 180. "דבר", יריתי חזרה לתוך הנייד והוא אמר: "לא עכשיו, זה לא לטלפון". בום. משפט שיכול לחסל אמא באשר היא. "למה זה לא לטלפון? מה כבר קרה? אתה לא יכול לעשות לי את זה. דבר עכשיו ומיד".

הוא ניסה להרגיע שהכל בסדר ושהוא לא יכול לדבר עכשיו כי הוא בבסיס. מחשבות רבות החלו לרוץ בראשי. הילד חוזר בתשובה? הוא באמת גידל לאחרונה זקן. איך לא זיהיתי סימנים מוקדמים? אולי הילד בכלל הכניס מישהי להריון. לאחרונה הוא באמת נראה יותר מדי מוטרד. איך לא ראיתי את זה קודם.

איור: shutterstock

ואולי הילד שוב שכח להפעיל את האפליקציה של הביטוח ונכנס במישהו. הלך האוטו, הלך הביטוח. עדיף שלא ידבר איתי. לא היום, לא מחר ולא בכלל.

ישבתי בבית וספרתי את הדקות עד לרגע שהוא יגיע, כשמיליון אפשרויות רצו לי בראש. האבא האידיאלי אמר: "אין לי שמץ של מושג, בטח הוא רוצה כסף", דבר שהוליד בנינו ויכוח שהכותרת שלו הייתה - אנחנו היסטריים, אבל לא מודים בזה.

כמובן, שכשהוא הגיע שכחנו וכך חלפו הימים. והנה הוא הגיע, יום שישי בערב. מסורת הקידוש אצל הוריי כוללת שבט נכבד שיחכה בסבלנות לראש השולחן שיתחיל בקידוש, ואז, בדיוק בשנייה שאבי הרים את הכוס, הביט עליי הילד ואני עליו ושאלתי: "על מה רצית לדבר איתי ביום שני?".

הוא עשה לי סימן עם היד שאחר כך, אבל אמא שלי אמרה שזה לא טוב לשמור דברים בבטן ושאין סודות במשפחה. הלחץ המאסיבי התחיל לפעול במטרה שמה שנמצא בבטן במשך שבוע יצא כבר החוצה. "אמממ... טוב, אני מקווה שתקבלו את זה סבבה, ולפני שאתם משכנעים אותי אחרת, תדעו שחשבתי על זה הרבה ובדקתי את כל האפשרויות ואני יודע שזה מה שאני, ואני לא יכול לברוח מזה יותר".

בבת אחת כולם התיישבו. אבא שלי נהיה חיוור, אמא שלי שאלה "מה קרה?". ואני אמרתי "דבר או שאני יורה!". הוא הביט על כולנו ואמר, יותר לחש. "אני, אני, אני טבעוני". דממה.

כוס היין בידו של אבי רעדה. "אתה מה?", שאלנו בצעקה. "טבעוני, וזה סופי". אבא שלי הניח את הכוס על השולחן, ואמא שלי הורידה את הסינר ושאלה בדאגה "ומה תאכל? הכנתי לך במיוחד עוף שאתה אוהב ודגים".

אחותי אמרה "זה ג'וק וזה יעבור". האידיאלי הוסיף: "מה זה השטויות האלה". ולאוויר נזרקו עוד כל מיני אמירות שעיכבו את הקידוש בעוד חצי שעה. הסתכלתי על האידיאלי ושאלתי "איפה טעינו?", אז הוא הביט בי בחזרה במבט כזה של - אם היית מבשלת קצת יותר טוב, אולי הכל היה אחרת.